Results 1 to 8 of 8

Thread: tolong share kat aku umpan ikan keli

Member
    Post Thanks / Like

tolong share kat aku umpan ikan keli

guys share kat aku umpan ikan keli selain guna cacing ,katak,ank ikan, usus ayamkalau yg ade gune dedak uh share eh campurannye ape n cam ne nak adun nye...yg paling effective aww sebb nak main jackpot kolam

Administrator
    Post Thanks / Like
    aku kalo pancing keli guna cacing..cengkerik... hati ayam je.. kalo dedak tak penah guna plak... kalo takat nak rasuah keli kasi dtg lubuk kita .. aku tabur dedak je...

Member
    hanafiahmanaf's Avatar
    Post Thanks / Like
    Den kalau set-up kolam manceng slalunya guna burger ramly..hehe..umpan mahal tu...tapi trend skarang kat cni (melaka) manceng keli kolam otai2 sana pakai umpan tepong. yelah, umpan power...nak buat pon ada cara..

Member
    Post Thanks / Like
    aq ade umpan power ...tapi susah la nak cariknye...mmg kalau nak main jackport kompom org pelik asyik kau je menarik..t dieorg mule ckp la ko main saka la bomoh la..hahaha ngarot...
    padahal pakai umpan mmg ikan keli btol2 selera dia...
    setakat nie dedak aq mkn jugak aq just tanye kalau2 U allz ade umpan lain yg terbaik untuk keli...
    kata org lain tempat lain lalangnye... mane tau umpan2 korang lain dari yg aq pernah guna..

Senior Member tok-ketua's Avatar
    Post Thanks / Like
    dok mancing dekat belakang kilang nih guna cacing, katak, cengkerik jerk.. ikan keli belasah juga kalau dia nampak.. jenis tak memilih ikan keli nih.. keh keh keh

6. Likes ryuhafis liked this post
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    jackot dh citer lain....yang datang jackpot sume berisi....umpan dh jampi....hehehe

Member
    hanafiahmanaf's Avatar
    Post Thanks / Like
    Dulu kawan2 den ada try satu jenis umpan...tapi skarang susah mau dapat...kalau tournament kt putrajaya dulu, slalu je dapat ranking...umpan ni dah kena banned kt sekitar cni(melaka) ntuk kolam manceng.. kalau kawan2 nak tau boleh...tapi umpan ni susah nak buat sebab kena ada mesen pengisar daging( yg selalu buat berger tu)... Caranya ambil satu ekor ayam dah sembelih...buang bulu, campak je dalam mesen pengisar tu..ye sekor..(takyah siang ayam tu). Daging kisar tu kawan2 den guno tok bagi makan ikan2 kolam dio mulonyo....PERHATIAN...jangan guno umpan ni dokat sungai yang ado 'ATOK'!!

9. Likes putra_kb liked this post
    Administrator putra_kb's Avatar
    Post Thanks / Like
    Aku Dulu Kini dah Selamanya

https://www.facebook.com/harmizan.putrakb

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.