Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Alahan kulit anak

Senior Member
    Post Thanks / Like

Alahan kulit anak

Saya ada beli pencuci baju baru uuntuk kanak - kanak dekat shopee.Ada la guna pencuci baju baru untuk anak saya yang darjah satu. Seminggu lepas tu nampak naik ruam kat badan dia. memang macam ni ke kalau kita tukar pencuci baju baru? Mintk tolong forumer yang berpengalaman, kalau salah saya nak berhenti je guna sabun basuh baju tu.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Saya ada beli pencuci baju baru uuntuk kanak - kanak dekat shopee.Ada la guna pencuci baju baru untuk anak saya yang darjah satu. Seminggu lepas tu nampak naik ruam kat badan dia. memang macam ni ke kalau kita tukar pencuci baju baru? Mintk tolong forumer yang berpengalaman, kalau salah saya nak berhenti je guna sabun basuh baju tu.
    Xjugak sebab sabun kalau tukar apa2 brand pun sama je cuma mngkin anak u ada alahan dgn sabun u beli tu.. Beli kat shopee pulak tu origin dari mana? Takut xsesuai dgn anak u yg still kecik

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Kalau seminggu lepas tu means bukan sabun lah aq rasa tapi maybe tab mesin basuh ko yg tk bersih sebab kalau sabun tu bagus, dia akan keluarkan semua kotoran yabg ada termasuk mesin basuh ko..

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by mr.aza View Post
    Kalau seminggu lepas tu means bukan sabun lah aq rasa tapi maybe tab mesin basuh ko yg tk bersih sebab kalau sabun tu bagus, dia akan keluarkan semua kotoran yabg ada termasuk mesin basuh ko..
    Tab mesin basuh tu ada time kena cuci. Tak leh berbulan baru nak basuh mmg semua kotoran tu melekat habis kat baju. Budak2 pulak kulit sensitif mmg senang naik ruam

Senior Member peng123's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by misskey View Post
    Tab mesin basuh tu ada time kena cuci. Tak leh berbulan baru nak basuh mmg semua kotoran tu melekat habis kat baju. Budak2 pulak kulit sensitif mmg senang naik ruam
    Mesin basuh tu jgn basuh kain-kain buruk kat dapur ye. Busuk nanti tab mesin basuh. Tu belum melekat bau kat baju kena basuh 3 4 kali baru hilang

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by peng123 View Post
    Mesin basuh tu jgn basuh kain-kain buruk kat dapur ye. Busuk nanti tab mesin basuh. Tu belum melekat bau kat baju kena basuh 3 4 kali baru hilang
    Geli la basuh kain buruk guna mesin basuh. Rendam air panas lepas tu sental sampai hilang kotor kain buruk tu baru bersih. Tak de la mesin basuh tu lekat bau bawang tumis huhu

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by birthsunny View Post
    Geli la basuh kain buruk guna mesin basuh. Rendam air panas lepas tu sental sampai hilang kotor kain buruk tu baru bersih. Tak de la mesin basuh tu lekat bau bawang tumis huhu
    Betul tu weii jgn la jdi malas sngt. Rasanya ada je mesin basuh yg auto cuci tab mesin basuh ni tapi aku lupa dah brand yg mana tah

Member youngmaria10's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by misskey View Post
    I pun ni first time tahu kena basuh tab mesin basuh.. patut lah bau hapak je baju.. tapi x de la gatal2 ke badan.. lecehkan nak basuh2 tab mesin basuh ni? Dah lah x pandai bukak nanti lain pulak jadi.. x de ke mesin basuh yg x yah nak basuh2 tab dia?

Member youngmaria10's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by birthsunny View Post
    Sy jenis basuh kain buruk dgn mesin basuh hehehe tapi so far x de masalah pun cuma tu lah sy kena basuh tab mesin basuh tu mcm tu je lepas guna.

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Quote Originally Posted by youngmaria10 View Post
    I pun ni first time tahu kena basuh tab mesin basuh.. patut lah bau hapak je baju.. tapi x de la gatal2 ke badan.. lecehkan nak basuh2 tab mesin basuh ni? Dah lah x pandai bukak nanti lain pulak jadi.. x de ke mesin basuh yg x yah nak basuh2 tab dia?
    Mesin basuh yg brand panasonic front load washer guna auto tub care with uv light. Basuh baju x perlu nk fikir sngt dah psal tab mesin basuh lepas ni

Page 1 of 2 12 LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.