Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 33

Thread: Selamat ke utk bayi??

Hybrid View

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like

Selamat ke utk bayi??

Selamat ke kalau nk bagi bayi bawah 6 bulan minum air paip?? atau bancuh terus susu powder tu dgn air dari paip sinki...

Member tripledacker's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by misskey View Post
    Selamat ke kalau nk bagi bayi bawah 6 bulan minum air paip?? atau bancuh terus susu powder tu dgn air dari paip sinki...
    Kalau air paip tu dimasak, selamat je lah aku guna elok je dah bape tahun hidup dengan minum air dari paip tak de nak guna2 penapis ke ape haha cuma air tu kadang2 rasa karat

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by tripledacker View Post
    Kalau air paip tu dimasak, selamat je lah aku guna elok je dah bape tahun hidup dengan minum air dari paip tak de nak guna2 penapis ke ape haha cuma air tu kadang2 rasa karat
    Itu kooo! Ini utk baby hahaha..
    Baby ni perut dia sensitive cepat terkena penyakit..
    Jangan bandingkan punca dan sumber air dulu dgn sekarang..
    Sebb dulu air sungai tak payah masak pon boleh minum..

Member youngmaria10's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Ye betul sebab baby perut sensitif dan baby kena minum air yg
    Dah disteril. Kalau belum ditapis apa semua dorg akan jatuh sakit antibodi org kan lain2

Member tripledacker's Avatar
    Post Thanks / Like
    Ahahaha mana lah ak tau bab2 ni sebab dah bape tahun hidup elok je ak minum sumber air paip rumah ak tu. Mungkin dah sebati haha. Tapi tu lah kalau air rasa karat, mmg ptong betul nak minum. Tekak dah haus ni terpaksa beli air mineral. Ada cadangan ke utk ak beli penapis air?

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Ahahaha mana lah ak tau bab2 ni sebab dah bape tahun hidup elok je ak minum sumber air paip rumah ak tu. Mungkin dah sebati haha. Tapi tu lah kalau air rasa karat, mmg ptong betul nak minum. Tekak dah haus ni terpaksa beli air mineral. Ada cadangan ke utk ak beli penapis air?
    Hahhh sebab tu kah pentingnya penapis air! Setiap rumah sekarang mesti kena ada sebab sumber air kita bkn macam dulu dah jgn bandingkan.. Skrang pencemaran sana sini... Air btol mineral kau beli je dah beratus2 sebulan kalau kuat minum air..
    Last edited by Chad85; 24-02-21 at 05:58 PM.

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Kalau ko tnya aku, aku akan rekemen ko panasonic ionizer alkaline. Bagus air rasa sedap.. Tak ada rasa karat2 ke rasa klorin mcm swimming pool dah dia tapis baikkkkk! Ada byk layer penapis yg dia ada utk jadikan air paip ke air alkaline.

Post Thanks / Like
    Kalau ko tnya aku, aku akan rekemen ko panasonic ionizer alkaline. Bagus air rasa sedap.. Tak ada rasa karat2 ke rasa klorin mcm swimming pool dah dia tapis baikkkkk! Ada byk layer penapis yg dia ada utk jadikan air paip ke air alkaline.
    ooo, water filter alkaline ?? saya tak pernah dengar lagi, dia better ke dari water filter yg biasa tu?? sbb saya planning nk beli nnti, tgh survey2 lagi..

Junior Member
    Post Thanks / Like
    hahahaha tulaa.. duk baca gak ni..punca air skarang mmg tak bersih, tambahan skarang byk water pollution semua tu etc

lagipun baby mmg better bagi air yg dah filtered..sy jarang dengar org bagi baby minum air paip, sy pun tak berani minum ahaha
    Last edited by bulanprnama88; 24-02-21 at 07:16 PM.

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by bulanprnama88 View Post
    hahahaha tulaa.. duk baca gak ni..punca air skarang mmg tak bersih, tambahan skarang byk water pollution semua tu etc

lagipun baby mmg better bagi air yg dah filtered..sy jarang dengar org bagi baby minum air paip, sy pun tak berani minum ahaha

hmm betul jugak tu...sementara ni saya beli byk2 air botol je utk bancuh dgn susu...tp mmg sgt leceh la

tanak take the risk pula guna air paip :/

Page 1 of 3 123 LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.