Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: jangan tunggu lama lama

Senior Member pluggertorn's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    setuju. org bujang pun cari extra income okay yelah nak bayar kete motor rumah bagai. ingat cukup ke duit setakat buat satu kerja jeee
    pakcik saya ada anak 3 siang kerja bank malam bukak kedai burger. sian tgk masa dgn family kurang. time weekend jelah ada masa pun

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by pluggertorn View Post
    siapaa tk mmpu pishang ah nak join huhu
    nak seribu daya tknak seribu dalih. mcm abg saya dulu masa memula buat bisnes mmg susah. modal pun tkde. tp dia usaha and jumpa dgn financial agent untuk start bisnes. dia usaha and buat first loan utk modal berniaga. alhamdulillah skrg ni dh mampu beli rumah and ada tiga bijik kete

Senior Member
    Post Thanks / Like
    pakcik saya ada anak 3 siang kerja bank malam bukak kedai burger. sian tgk masa dgn family kurang. time weekend jelah ada masa pun
    standard ah tu kos hidup tinggi terpaksa cari duit lebih. brg semua ada yg naik sampai dua kali ganda gaji je naik ciput acano tu hahaha

Junior Member
    Post Thanks / Like
    ilmu tu berharga tau. tkkan tk sanggup nak bayar mahal sikit. kau byr yuran dia brp ratus je lepas dpt ilmu tu boleh guna untuk business dpt untung ratus ribu haaaa
    mmg berharga tp kalau tk mampu boleh buat apa kan. pergi jelah belajar dgn member yg ada ilmu bisnes. ajak lepak mamak belanja teh tarik satu pun dia dh ok

Junior Member
    Post Thanks / Like
    bagus laki macam ni. tk kira penat yg penting family first... baru bahagia

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by ElizaOP View Post
    mmg berharga tp kalau tk mampu boleh buat apa kan. pergi jelah belajar dgn member yg ada ilmu bisnes. ajak lepak mamak belanja teh tarik satu pun dia dh ok
    tk rugi pun belajar cari ilmu. nnti boleh apply utk bisnes kita. bab marketing lah selalunya dia akan ajar...

Senior Member
    Post Thanks / Like
    nak seribu daya tknak seribu dalih. mcm abg saya dulu masa memula buat bisnes mmg susah. modal pun tkde. tp dia usaha and jumpa dgn financial agent untuk start bisnes. dia usaha and buat first loan utk modal berniaga. alhamdulillah skrg ni dh mampu beli rumah and ada tiga bijik kete
    nak start berniaga sendiri mmg ramai je buat loan. ayah saya sebelum ni pun buat loan juga dkt yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad. ayah saya start meniaga kasut and beg dkt uptown kota damn... dia pinjam dkt yayasan ni pun sbb syariah compliant. maklumlah ayah saya ni islamik sikit hihihi.. lagipun ayah saya pernah kena blacklist dgn bank. so payah sikit nak pinjam dkt bank

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by ElizaOP View Post
    bagus laki macam ni. tk kira penat yg penting family first... baru bahagia
    kira bertanggungjawab ahni hehehhe untung dpt laki yg utamakan family. kawan kawan saya pun tinggal bini dkt rumah lepak mamak je sampai 2 3 pagi huhuhu

Senior Member

Post Thanks / Like
    wow..dia buat biz ape tu? share2 la sket..

Senior Member
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

kalau nk berjaya kenalah rajin x boelh malas2 sbb kalau malas ni rugi nanti. ada peluang dpn mata x nk ambik. ni lah masalh manusia nk buat bisnes tapi x sampai penghujungnya selalu sekerat jalan. tapi x pe ada masa lagi ni boleh belajar lagi. online kan ada ambik kelas online je..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.