Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Trak platoon?

Senior Member imaxtothemax's Avatar
    Post Thanks / Like

Trak platoon?

Aku memang suka baca pasal automotive ni pastu aku ada baca pasal platoon ni. Aku curious gak ape benda platoon ni, rupanya platoon ni ada kt trak atau lori yg akan bagi sesame diorang dekat antara satu sama lain masa berkonvoi, maksudnya beramai ramai la. Then trak yg depan sekali akan control brek ke minyak ke, yg lain follow blkg semua mmg automatic ikut. Menarik bukan hahaha! Tapi benda ni jadi bila ada 5G je. Serious first time dengar haha

Member
    Post Thanks / Like
    Bagus la tu. Kdg2 kan aku suka pegi tesco area rumah aku. Pastu mmg asal malam dlm pukul 8 ke 9 mcm tu mesti ada treler panjang2 yg bwh mrt punya konkrit tu, panjang2, bukan sikit, ada dlm 5 6 lori, kumpul tepi highway dulu baru gerak sama2. Kalau ada teknologi mcm ni kan ok utk diorang dan selamat utk semua betul tak
    Last edited by Haslinda_121; 24-01-20 at 10:33 AM.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Lepas dh ada teknologi 5G, x hairanlah kalau ada telco mana2 yg nak buat pasal platoon ni, tapi jgn guna telco yg mcm biskut pula, kang line hilang tiba2, susah pula.
    Last edited by Yesan; 24-01-20 at 10:36 AM.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    ahaaa! ini kalau maxis, mmg habis la. kalau tgok news pasal 5g pun, tm je yg bnyk kes skrg. haritu diorang terbang 500 lbih drone utk pertunjukan drone masa pm dtg sana haritu. korang kena tgok beb kt fb ke youtube pun ada video dia. Bayangkan 500 tu handle guna 5g, dpd situ boleh nmpk tm yg move step ahead mcm tu
    Last edited by Farhana_520; 24-01-20 at 10:39 AM.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    hehe x sabar ni, teknologi 5g ni mmg mendatangkan bnyk faedah, sayur salad ke yg sejuk2 pun boleh tanam kt cuaca panas, x de hal lah utk bidang lain hehe
    Last edited by Farhana_520; 24-01-20 at 10:40 AM.

Senior Member xinxin's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Farhana_520 View Post
    ahaaa! ini kalau maxis, mmg habis la. kalau tgok news pasal 5g pun, tm je yg bnyk kes skrg. haritu diorang terbang 500 lbih drone utk pertunjukan drone masa pm dtg sana haritu. korang kena tgok beb kt fb ke youtube pun ada video dia. Bayangkan 500 tu handle guna 5g, dpd situ boleh nmpk tm yg move step ahead mcm tu
    Yee rasanya mungkin sbb tm je yang buat stand alone, pastu diorang punya pertunjukan tak pun kes2 lain jalan smooth je x de gangguan
    Last edited by xinxin; 24-01-20 at 10:44 AM.

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by imaxtothemax View Post
    Aku memang suka baca pasal automotive ni pastu aku ada baca pasal platoon ni. Aku curious gak ape benda platoon ni, rupanya platoon ni ada kt trak atau lori yg akan bagi sesame diorang dekat antara satu sama lain masa berkonvoi, maksudnya beramai ramai la. Then trak yg depan sekali akan control brek ke minyak ke, yg lain follow blkg semua mmg automatic ikut. Menarik bukan hahaha! Tapi benda ni jadi bila ada 5G je. Serious first time dengar haha
    Boleh guna bila ada 5g je mesti sebab perlu internet yg kuat and stabil kan.. x kan nak guna maxis pulok kan.. aku nak main game pun bengang je ini kan utk trak2 gini mmg idok ler haha
    Last edited by xinxin; 24-01-20 at 10:45 AM.

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Farhana_520 View Post
    hehe x sabar ni, teknologi 5g ni mmg mendatangkan bnyk faedah, sayur salad ke yg sejuk2 pun boleh tanam kt cuaca panas, x de hal lah utk bidang lain hehe
    Lepasni senang la driver lori nak konvoi sesama so takde yg tertinggal... tm pun memang nak buat banyak smart app lain macam smart traffix light la smart parking la
    Last edited by xinxin; 24-01-20 at 10:45 AM.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    betol tu, haritu pun diorang ada buat smart city app utk tourism, mmg cool la, 5g mmg mudahkan semua org. tapi tu la, cuba telco lain collab dgn tm, mudah dah sbb diorang power beb dlm bidang ni, infra pun ada
    Last edited by Farhana_520; 24-01-20 at 10:42 AM.

Junior Member Diana93's Avatar
    Post Thanks / Like

Page 1 of 3 123 LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.