Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 30 of 30

Thread: Boleh ke dengan gaji bersih aku RM2.2K

Hybrid View

Senior Member pluggertorn's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Better la kan kalau nak cepat apply je dengan yyp ni, sebab kalau dengan bank confirm process lama.
    Quote Originally Posted by cyclebin10 View Post
    Just nak tanya kawan2 jer... aku ada berminat dengan satu rumah ni..kat jalan Kebun..harga ditawarkan rm130K.. gaji bersih aku sekitar rm2.2k dan bekerja di syarikat besar yg agak terkenal namanya..skang aku ada hutang kete rm800/month (kete ada 5 tahun lagi) dan ASB dalam rm200/month..agak2 kalau aku apply, boleh lulus tak loan mengikut pengalaman kawan2 sume?? just nk bertanya jer..aku cadang nk buat single loan jer..memandangkan aku ni bujang lagi... terima kasih atas pendapat kawan2.
    Bergantung kepada budi bicara Bank dan hartanah yang nak dibeli. Maybe kawan2 yang kerja bahagian loan rumah boleh bagi jawapan tepat.

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by pluggertorn View Post
    Bergantung kepada budi bicara Bank dan hartanah yang nak dibeli. Maybe kawan2 yang kerja bahagian loan rumah boleh bagi jawapan tepat.
    It not like we can negotiate with those person right? Actually what we can do is help him to find where he should apply the loan, whether under bank or under any loan institution that can help him bought the house.

Post Thanks / Like
    Kalau ikut penerangan tt tu gaji bersih RM2.2k.. Maknanya RM2.2k tu dah tolak loan kereta & tabung haji la eh? kalau betul mmg lepas la buat loan rumah tu..

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Kalau ikut penerangan tt tu gaji bersih RM2.2k.. Maknanya RM2.2k tu dah tolak loan kereta & tabung haji la eh? kalau betul mmg lepas la buat loan rumah tu..
    Kalau dah tolak loan kereta dengan asb memang lepaslah sebab2.2k kan. Kalau apply kat yyp confirm lepas sebab yyp punya requirement gaji min rm1.5k

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Kalau dah tolak loan kereta dengan asb memang lepaslah sebab2.2k kan. Kalau apply kat yyp confirm lepas sebab yyp punya requirement gaji min rm1.5k
    bukan tak nak buat dgn loan luar tapi takut jugak sebab skang ni mcm2 cerita scam lagi2 orang kat fb yg byk menyamar tu. baik pergi terus office / bank.

Senior Member
    Post Thanks / Like
    bukan tak nak buat dgn loan luar tapi takut jugak sebab skang ni mcm2 cerita scam lagi2 orang kat fb yg byk menyamar tu. baik pergi terus office / bank.
    Betul tu, memang zaman sekarang ramai orang kena scam so u kena hari2 sendiri, jangan mudah percaya dengan loan2 yang Tak pernah dengar nama dia.

Post Thanks / Like
    ape2 pun try public bank.. kalo ade buat loan asb.. bawak sijil loan tu sekali. insya allah lepas loan..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.