Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Boleh ke dengan gaji bersih aku RM2.2K

Senior Member cyclebin10's Avatar
    Post Thanks / Like

Boleh ke dengan gaji bersih aku RM2.2K

Just nak tanya kawan2 jer... aku ada berminat dengan satu rumah ni..kat jalan Kebun..harga ditawarkan rm130K.. gaji bersih aku sekitar rm2.2k dan bekerja di syarikat besar yg agak terkenal namanya..skang aku ada hutang kete rm800/month (kete ada 5 tahun lagi) dan ASB dalam rm200/month..agak2 kalau aku apply, boleh lulus tak loan mengikut pengalaman kawan2 sume?? just nk bertanya jer..aku cadang nk buat single loan jer..memandangkan aku ni bujang lagi... terima kasih atas pendapat kawan2.

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by cyclebin10 View Post
    Just nak tanya kawan2 jer... aku ada berminat dengan satu rumah ni..kat jalan Kebun..harga ditawarkan rm130K.. gaji bersih aku sekitar rm2.2k dan bekerja di syarikat besar yg agak terkenal namanya..skang aku ada hutang kete rm800/month (kete ada 5 tahun lagi) dan ASB dalam rm200/month..agak2 kalau aku apply, boleh lulus tak loan mengikut pengalaman kawan2 sume?? just nk bertanya jer..aku cadang nk buat single loan jer..memandangkan aku ni bujang lagi... terima kasih atas pendapat kawan2.
    Cuba apply loan kat yayasan dewan perniagaan melayu Perlis berhad. Syarat apply gaji min 1.5k

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by cyclebin10 View Post
    Boleh je apply, cari mana2 loan yang u berkenan, then apply lah dulu macam biasa

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Cuba apply loan kat yayasan dewan perniagaan melayu Perlis berhad. Syarat apply gaji min 1.5k
    Senangnya nak apply under loan ni, sebab yang I Tau tu selalunya loan agak susah sikit nak apply lagi2 personal loan

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by birthsunny View Post
    Senangnya nak apply under loan ni, sebab yang I Tau tu selalunya loan agak susah sikit nak apply lagi2 personal loan
    Under yyp memang senang nak apply, syarat2 dia pun x rumit macam sesetengah company lain.

Senior Member xinxin's Avatar
    Post Thanks / Like
    bagi aku kau minta ja mana tahu lulus

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by xinxin View Post
    bagi aku kau minta ja mana tahu lulus
    Itulah dia xde ckp nak apply Kat mana,so I bagi cadangan suruh di apply Kat yyp je. Proses pun cepat je

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Haah ,memang senang.proses pun xsampai seminggu and kalau dokumen u dah lengkap, lagi cepat u punya pembiayaan tu dapat.

Senior Member
    Post Thanks / Like
    Boleh je apply, cari mana2 loan yang u berkenan, then apply lah dulu macam biasa
    Better la kan kalau nak cepat apply je dengan yyp ni, sebab kalau dengan bank confirm process lama.

Senior Member
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Quote Originally Posted by goodpoint View Post
    Better la kan kalau nak cepat apply je dengan yyp ni, sebab kalau dengan bank confirm process lama.
    Yyp Ni pun kira trusted jugak lah selain dari aeon dengan rhb easy tu.

Page 1 of 3 123 LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.