Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 81 to 86 of 86

Thread: Jenis air mengikut warna penutup botol

Junior Member
    Post Thanks / Like
    harap sangat masalah air minuman yg tercemar ni dapat di setel 100%. Yg buat aku tak phm kenapa masih ada jual lagi kat pasaran? Harap ad pihak yg bertanggungjawab buat siasatan dan bangunkan satu sistem terperinci untuk semak air yang tercemar seterusnya kenakan tindakan yg sewajarnya

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by ahjim View Post
    Kerajaan kita ni kena buat ssuatu agar masalah air minuman yg tercemar ni tak berlarutan smpai jd isu besar utk negara kita. Plus kena cari alternatif lain untuk pastikan sumber air minuman yg dibekalkan adalah bersih. rasanya dgn teknologi skrg tak cukup sb nak cek sesatu kawasan air yg dorg ambil tu pun makan masa. Kot kena juga bangunkan infrastruktur 5g di kaw sumber air. Kat situ mgkin dah dpt tapis beberapa isu bacteria dlm air..
    haa sama pendapat. ooo ada kaitan juga dgn jalur lebar 5G juga ye? Kalau teknologi yang terbaru kali ini bleh bantu atasi masalah air minuman yg tercemar memang kita patut sokong usahasama mereka. Isu air karat pun akan berkurangan juga la camtu kan?

Junior Member
    Post Thanks / Like
    kalau org dewasa mybe dia faham la air tu air yg tercemar.. Bayangkan if ank kecik kita yg g beli pastu minum je. Tak ke dpt bala juga tu. Kalau musim xde air mmg semua laku tapi tu la.. kalau boleh, jgn la lepaskan air yg tercemar ni pada pengguna..

Junior Member
    Post Thanks / Like
    tekak aku memilih. Air mineral jer boleh terima. Tapi ada juga air mineral yg rasa dia payau2 memang aku banned terus. Lepas ni was-was la aku nk beli sejak isu bakteria ni. kena pilih bebetul la lepas ni

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like
    Air ni jangan buat main. Kena tgok n tahu betul2 air minum kita dari mana. Sbab itu yg akan kita hirup masuk dlm badan.

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Skong sgt ni. Kot la nanti nak invent mesin atau alat boleh semua pengguna tahu air ni okay ke tak utk diminum, dll. 5g nanti nak keluar kan, boleh juga nanti teknologi utk kesihatan ni kita. AKu ada dengar tm skrg tgh testing pasal 5g ni, boleh la sesiapa recommend invention mcm ni kt diorg kot boleh implement ke hihi

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.