Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: Jadual kerja selalu berubah

Member alorvera77's Avatar
    Post Thanks / Like

Jadual kerja selalu berubah

I memang tak suka kerja sekarang kerana selalu nak ikut jadual kerja, kawan saya pernah tanya kenapa tak nak cari kerja lain? Cakap senang je, mereka ingat sekarang senang ke nak cari kerja baru? Jika kerja ni bukan tinggi gaji, saya dah tukar awal...

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by alorvera77 View Post
    I memang tak suka kerja sekarang kerana selalu nak ikut jadual kerja, kawan saya pernah tanya kenapa tak nak cari kerja lain? Cakap senang je, mereka ingat sekarang senang ke nak cari kerja baru? Jika kerja ni bukan tinggi gaji, saya dah tukar awal...
    ape keje ko skrg ni? kalau commitment tak besar baik cari keje ikut passion drpd ikut gaji.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Jangan kerja sebab gaji tinggi je tapi tertekan. Tak sihat macam tu.. Lebih baik cari kerja yang kurang tekanan.

Senior Member misskey's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Cik Zalika View Post
    Jangan kerja sebab gaji tinggi je tapi tertekan. Tak sihat macam tu.. Lebih baik cari kerja yang kurang tekanan.
    Setuju sgt... sebab masa yang kita guna untuk kerja ni tak datang balik dah... Nanti menyesal sebab habis masa kat situ saja.
    Last edited by misskey; 18-02-19 at 03:08 PM.

Junior Member Diana93's Avatar
    Post Thanks / Like
    Setiap orang lain-lain caranya. Kalau saya dah lama tukar lain sbb saya tak kira sgt gaji. Tapi semua tempat pon ada je baik buruk nya... Bertabah je la yerr...

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by misskey View Post
    Setuju sgt... sebab masa yang kita guna untuk kerja ni tak datang balik dah... Nanti menyesal sebab habis masa kat situ saja.
    Betul sangat. Dulu i kerja kat satu syarikat ni sangat la tertekan sebab workload melampau. Gaji mmg tinggi tapi tekanan dia sampai nak naik gila.
    Lepas tu i quit cari kerja yang i suka. Tak kisah la gaji tak seberapa pun.

Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Cik Zalika View Post
    Betul sangat. Dulu i kerja kat satu syarikat ni sangat la tertekan sebab workload melampau. Gaji mmg tinggi tapi tekanan dia sampai nak naik gila.
    Lepas tu i quit cari kerja yang i suka. Tak kisah la gaji tak seberapa pun.
    baguih la utk cik zalika. dlu keje ape? pnh tak rse menyesal tinggaikan keje gaji tinggi dulu?

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by semut hitam manis View Post
    baguih la utk cik zalika. dlu keje ape? pnh tak rse menyesal tinggaikan keje gaji tinggi dulu?
    Dulu kerja syarikat pharmaceutical dan sekarang pembantu clinic kecil je. Weekend pun ada buat part time untuk extra income tapi masih tak tertekan sebab rasa enjoy berkerja. Tak pernah menyesal.

Senior Member peng123's Avatar
    Post Thanks / Like

Tapi kalau nak start baru ada je jalan nya... Sekarang pon takat kerja flexible tu byk bidang dah ada.. bukan takat creative je

Junior Member Diana93's Avatar
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Quote Originally Posted by peng123 View Post
    Tapi kalau nak start baru ada je jalan nya... Sekarang pon takat kerja flexible tu byk bidang dah ada.. bukan takat creative je
    Saya dgr ramai kawan2 saya lebih gemar jadi freelance. Zaman dah berubah dah, sekaarang kerja flexibleni dah makin byk. Ada yang jadi freelance writer, photographer, accountant etc.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.