Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 44

Thread: Rumah Orang Tua atau Rumah Sendiri

Senior Member cyclebin10's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by imaxtothemax View Post
    ni yg viral.yg diam tu mcm mn lah gamaknye. ni slh satu sbb klu aku susah mcm mana pon tak kan hantar mak ayah aku ke rumah orang tua.
    org lain tetap takkan bole jaga mcm darah daging sendri.ksian auntie ni.
    Tu lah, hopefully keluarga terdekat dia la yang jaga dia sekarang. At least kalau dia dekat rumah, takde la dia kena buat mcm tu. Kena pukul bagai. Tergamak betul pukul orang tua.

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by imaxtothemax View Post
    ni bukan backup dri sendri tapi mmg takde rasa bersalah lgsg dah ni. dengan org tua pon nak marah mcm tu.
    Tu bukan takat marah weh. Tu dah tahap pukul kot. Maybe ada masalah peribadi ke pastu lepaskan geram dkt tmpt kerja. Sebab tu nak jaga orang tua ni, sama mcm jaga bayi. Kena ada sabar, kena ada knowledge. Lg2 kalau parents sndiri

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Eman.Manan View Post
    banyak je rumah orang tua2 yang elok tapi harga memang mahal la sebab pekerja pun professional.
    Location pon belum tentu lagi dekat. Klau yang dekat tu untungla. Kalau yang tak dekat, kena pergi situ. Dah bape duit pakai sehari? Minyak, masa, tenaga, jam, duit.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    betul jugak kan. memang pakai duit lagi banyak la macam tu. baik la upah orang gaji ke jaga sekurang kurang kita boleh pantau..

Junior Member Raslinorman's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Eman.Manan View Post
    banyak je rumah orang tua2 yang elok tapi harga memang mahal la sebab pekerja pun professional.
    yg swasta mmg mahal. mcm dduk rumah sendri feeling dia tuh. sebab tu anak2 gi antar umh kbjikan yg free2

Senior Member popolan's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Raslinorman View Post
    yg swasta mmg mahal. mcm dduk rumah sendri feeling dia tuh. sebab tu anak2 gi antar umh kbjikan yg free2
    yg utama sebab anak2 tak keluarkan duit sesen pon. aku wktu ayah sakit, upah orang jagakan kat rumah pon aku dah rasa serba slh. sebab tak boleh jagakan sendri.
    ho... ho... ho...

Senior Member popolan's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by cyclebin10 View Post
    Location pon belum tentu lagi dekat. Klau yang dekat tu untungla. Kalau yang tak dekat, kena pergi situ. Dah bape duit pakai sehari? Minyak, masa, tenaga, jam, duit.
    betul. aku anak pon upah org jaga kat upah. jadi apa2 tetap rumah sendiri.
    ho... ho... ho...

Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Raslinorman View Post
    swasta selesa macam rumah sendiri tapi mahal, tapi rumah kebajikan yang murah tak selesa.. haih, baik la duduk rumah sendiri je pastu upah orang jaga. bukan mahal sangat. selesa pun selasa kann.. cuma nak cari penjaga tu la susah sikit kot.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    tapi still takut jugak kan. Upah org gaji pun macam2 jadi, inikan nk mintak org jaga

Junior Member
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

seriau aku tgk video tu. Bayangkan kalau jd kat mak bapak sendiri. Sampai hati anak penat2 mak bapak besarkan pastu tinggal je kat rumah org tua

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.