Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31

Thread: Minyak Hitam Paling Terbaik

Junior Member
    Post Thanks / Like

Minyak Hitam Paling Terbaik

Cuba share sikit minyak hitam apa yang uols pakai. Pakai sejenis ke tukar2 setiap kali service?

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Kalau enjin dah rasa familiar dengan minyak tu, lebih baik jangan tukar. Nanti enjin tak biasa dengan minyak baru nanti masalah muncul juga.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Aku dah guna shell 3 tahun, kereta saya masih best lagi, tak ada masalah enjin, ini jenama sayang cadangkan untuk kamu.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Best ke jenama ni? tapi harga dia mahal sikit, mungkin sebab kualiti bagus. Tapi ada juga kualiti teruk pun jual dengan hara mahal.
    Last edited by UMi_Tani; 26-09-18 at 10:12 PM. Reason: wrong wording

Junior Member
    Post Thanks / Like
    saya rasa kalau tukar minyak enjin tak akan ada apa masalah, cuma kalau enjin tu kena minyak tertentu untuk membantu dia mengekal prestasi enjin sahaja, tapi keadaan tu cuma untuk kereta mahal. kereta biasa boleh tukar je ikut suka hati sendiri.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Dina_D24 View Post
    saya rasa kalau tukar minyak enjin tak akan ada apa masalah, cuma kalau enjin tu kena minyak tertentu untuk membantu dia mengekal prestasi enjin sahaja, tapi keadaan tu cuma untuk kereta mahal. kereta biasa boleh tukar je ikut suka hati sendiri.
    Lebih baik jangan tukar, macam saya guna mula-mula guna shell dah tak pernah tukar jenama lain, sampai sekarang pun ok lagi, tak ada masalah

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by UMi_Tani View Post
    Best ke jenama ni? tapi harga dia mahal sikit, mungkin sebab kualiti bagus. Tapi ada juga kualiti teruk pun jual dengan hara mahal.
    Shell mesti lah bagus, macam dia ada kegunaan membersih enjin kereta, lepas guna memang dapat perasan enjin dah jadi semakin baik, jadi saya sekarang sangat percaya jenama ni.
    Last edited by Fazmi_Muda; 28-09-18 at 10:59 PM.

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Dina_D24 View Post
    kalau bagi saya, saya pilih je mana yang ada promosi, kan boleh dapat harga diskaun dan bende free... minyak enjin sama je...

Junior Member
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by Fazmi_Muda View Post
    Shell mesti lah bagus, macam dia ada kegunaan membersih enjin kereta, lepas guna memang dapat perasan enjin dah jadi semakin baik, jadi saya sekarang sangat percaya jenama ni.
    ye keh... bagus lah macam tu~ Tapi fungsi dia memang terbaik ke? sebab jenama lain pun ok juga.

Junior Member
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Quote Originally Posted by UMi_Tani View Post
    kalau bagi saya, saya pilih je mana yang ada promosi, kan boleh dapat harga diskaun dan bende free... minyak enjin sama je...
    setuju, siapa yang boleh bagi kebaikan yang maximum, boleh lah guna produk dia, kan semua minyak enjin boleh pakai untuk enjin kereta. Yang penting minyak tu tak rosak enjin kereta dah cukup.
    Last edited by Dina_D24; 01-10-18 at 05:05 PM.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.