View Poll Results: Seram atau... Tidak??

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Tak Seram

0 0%
  • Seram

0 0%
  • Lawak + Seram

3 100.00%
Results 1 to 9 of 9

Thread: ~Kisah Seram Rumah Sewa~

Threaded View

Senior Member

lolly lilly's Avatar
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    9

Cool ~Kisah Seram Rumah Sewa~

Perhatian : Penggunaan bahasa yang digunakan adalah bahasa SMS, agak kasar dan kurang sesuai untuk pembaca di bawah umur. Anda tidak digalakkan untuk meneruskan pembacaan sekiranya tidak berpuas hati. Kisah ini dikongsikan bersama sebagai pengajaran, hiburan dan pembacaan oleh penulis tanpa sebarang niat provokasi dan lain-lain. Tq.

Ini kisah aku,wan chubby,alip dan juga mat sedih bersama-sama dengan jembalang yang duduk menginap sekali bersama kami.
    Mungkin kisah ini tak seseram seperti kisah seram yang anda pernah baca. Tapi saya janji anda akan merasai pengalaman yang unik dengan membaca kisah seram ini.
    Kalau anda minat sesuatu yang diluar kotak pemikiran anda dan sesuatu klimaks yang berbeza,ini lah tempat nya.. RUMAH SEWA..

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

citer nie time aku blaja kat gombak.. time tu aku menyewa kat rmah sewa area taman sri gombak.. rumah sewa yg aku stay tu dia 2 tingkat..

kat bwh ada blik kecik tp more to mcm stor je.. tingkat 2 lak ada 3 bilik.. nk dijadikan cter aku ngan sorang mmbe aku nie aku pgil wan chubby sbb dia punya saiz bdan agak montel mmg dah jd habit klau tdo ska tdo kat tngkat bwh sbb kat bwh agak sejuk sbb ada kipas syiling ngan udara senang msuk.. sesuai la ngan saiz bdan kami yg memerlukan pengudaraan yg baik untuk menyejukan bdan kami..

so back to story.. ada 1 mlm nie si wan ngan cabul nya smbil tgk tv dia lh slumber bkak topik pling aku xnk dgr.. dia tanya aku..

"paan,btl ke org taman nie ckp rmah kita nie pnah ada kes bunuh.. sbb tu sewa dia murah.." aku cuma bls ngan carut kn si wan tu je..

tp dlm ati aku mcm nk mengiyakan gak.. sbb aku pn pasan gak.. Dah dkat 3 taun.. sewa xpnah naik.. asl ckp kami nk pndah cari rmah lg dkat ngan kolej mesti tuan rmh turun kn lg sewa..

aku yg dah mls nk layan si wan nie merapu trus ajak si gemuk tu tdo memandang kn ujan dah start renyai2.. mmg best nie klau nk beradu.. hihi.. aku suruh si gemuk nie pdam lampu ssb mmg kami nk tdo akan pdam lampu dlu..

ngam2 aku nk msuk fasa nyeyak je.."kedegangg!!!" bunyi pntu toilet tingkat 2 berbunyi...

time tu trus aku terjaga.. tp x la trus bgn sbb msih mamai2 g.. kebetulan posisi aku time tu ngah membelakang kn si wan tu.. dah la tdo agak jauh lak tu..

yela. klau tdo hadap2 siap peluk lagi haru lak kn.. huhu.. so aku cma diam kn diri je.. tggu respon si wan.. tkut2 cma mainan tdo aku je kot g pn kat lua ngah lebat..mybe la kot..

ngah aku nk ttdo blik tetiba phone aku berbunyi! ada msg msuk. cilanat! time tu aku pkai nokia butterfly so korang bayangkan la bunyi dia kuat mana..

sambil aku mencarut aku gagah kn lak gak buka msg tu.. time tu aku ngah bekelubung dlm selimut.. maklum la.. sejuk..

"paan.. ko dgr tak bunyi td??".. si wan rupa nya yg anta.. sial.
    penakut gak gemuk tu.. aku pn tkut gak sbenar nya time tu.. ngah aku nk blas x semena2 aku dgr bunyi nafas btl2 kat telinga aku..

aku time tu jgn ckp nk baca pape doa dah.. silap2 ko tanya nama aku pn aku xle jwb time tu.. aku nekad nk tgk menatang apa yg main tiup2 telinga aku. pundek. konon nya la..

tp time tu ada 2 je kemungkinan.. sama ada aku pengsan or aku kna sampuk.. aku dah x peduli.. aku trus je toleh.. skali aku toleh xde pape.. aku nmpak si wan ngah mengigil je.. aku apa lg.. trus rapat kn bdan sebelah dia..

aku bisik kat dia soh tgk kat tangga ada apa.. dia ckp x brani.. aku ckp la kat si gemuk tu.. aku kira smpai 3 kita tgk sesama.. dia jwb

"yela.." mcm nak xnk je.. kimak pnya gemuk.. aku slow2 kira.. smpai je 3 dia bkn nk tgk tp trus bgun jerit

"haaaaaaannntuu....!!!" kua rmah.. kimbet pnya gemuk!

aku ngan nada bengang n xpuas ati tanya kat dia ngan suara yg ditahan2.. bajet takut hantu tu dgr la kot apa yg kami bincang kn.. hahha..

"wei gemuk.. yg ko lari pehal?? seb bek hantu tu x kejar kita la sial.. kimak la ko nie.. smpan skit bodoh ko tu" aku memprotes tnpa bg peluang kat wan membela diri.

si wan cuma garu pipi dia yg x gatal tu je sambil kejap2 toleh kanan,kejap2 toleh kiri.. nk minta simpati aku la tu.. nie hah,kaki makan dia karang.. tetiba wan bisik kat aku..

"paan.. ko tau td time pas ko sbut je no 3 aku pandang kat tangga apa yg aku nmpak?.." "apa?" aku tanya dia blik.. mlas nk berteka teki ngan si gemuk nie.. "aku nampak.. kepala bergolek..mata dia renung tepat kat aku doh.."

aku tgk wan mengigil lgi time tu.. xtau la sbb sjuk ke takut.. tp aku tgk cara dia x mcm nk cari alasan lpaskn diri..

"ermm.. cer try kol bdak yg tdo kat ats.. alip ke..or mat sedih.. " aku bg cadangan.. wan angguk je.. trus kol.. tp x berangkat.. sudah nya smpai ke subuh kami dok kat lua..

bla akak kat sbelah nk g keje dia nmpak aku ngan wan trus dia tnya np dok lua.. aku ckp la stres blaja.. dia glak je.. dia tanya stres blaja ke mlm td nmpak kepala bergolek kat tgga? "gulllrrp..!!" aku pndang wan..wan pandang aku blik.. sial!!

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

akibat dr peristiwa mlm ari tu.. ala.. mlm yg aku kena usik ngan jembalang bangang kat rmah sewa tersayang tu la..

aku ngan wan menjadi lebih peka n penakut.. smpai nk mandi pn berteman.. bkn berteman smpai msuk dlm blik air sama2 tp time aku mandi dia tggu kat lua blik air..

ok2.. trus kat bab cerita utama.. pg tu mcm biasa aku bgun lgi awal dr wan.. aku kejut si gemuk tu.. biasa aku kjut dia ngan maki n hamun br dia bgun.. pg nie snang la pulak dia bgun.

pg nie aku ada test so aku cdang nk grak awl.. siap awl lh gak selak2 buku. maklum la.. laki.. suka baca buku last minute pekara biasa.. hehehe.. time aku kjut wan tu dia pandang je aku.. eleh.. x puas ati lettew kena kjut kasar2 ngan aku.. persetan kn je perasaan si gemuk nie..

time aku ngah mandi tu aku jerit nama dia.. senyap. biasa dia mesti nyayi atau menjerit smbil ketuk pintu soh aku mandi cpat2..

"tdo apa gemuk nie?.." gumam aku dlm diri.. aku kua je dr bilik mandi dah xde.. tgk dlm blik pn xde.. iya la.. mana la tau dia smbung tdo blik. gemuk tu bkn lh caye sgt.. aku cek.. sah mmg xde..

"kimak.. gemuk nie g mana lak" getus aku dlm ati. sbb kn dah lambat aku mls nk layan so aku siap2 je. time aku kua rmah aku tgk moto dia pn xde. xpnah2.. biasa si gemuk nie mesti panas kn mto dlu sbb dia ckp tkut moto semput nk bw bdan dia yg gemuj tu..

disebabkn aku dah lambat aku gerak je kolej jln kaki.. smpai kolej aku nmpak dia ngan awek dia. Dia nmpak da muka toya aku trus dia dtg kat aku smbil tersengih2 mcm kerang busuk...

"paan.. sori la.. mlm td aku over nite ngan awek aku.. study.. hihi.." si gemuk berbicara sambil tersengih2 memberi alasan..

"ah sudah.. sapa lak tdo ngan aku mlm td?? sah.. mmg terkena lgi aku.." aku snyap kn dlu cter tu sbb jap lg aku test. disebabkan peristiwa tu la aku gagal test(padahal mmg slah sendiri xnk study. hihi..)

mlm tu aku meroyan2 memuji si gemuk ngan kata-kata caci makian nista sbb tergamak melukakan emosi aku dgn tingal kn aku ngan jembalang tu sorang2..

lg lak wan tu tanya syok ke x tdo ngan jembalang tu?? babi sungguh kau wan.. nsib dia comel klau x kaki makan dia.. huh.. xpe.. aku ada plan nk kena kn si gemuk tu lak.. huhu.. ko tgu wan...

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

mlm nie mlm isnin. mlm yg langsung xde kaitan ngan mlm2 seram yg slalu kita dimomokan dlm filem or drama mcm mlm jumaat kliwon or mlm khamis or mlm2 seram yg lain..

jumaat lpas sbelum blik rmh msing2 aku dah plan ngan bebudak rmh nk kena kn wan.. aku xnk tgu smpai mlm jumaat sbb x sbar nk kena kn si gemuk tu. ngam2 je pas si gemuk tu tdo aku naik tngkat 2.. kejut kn bebudak lain ajak kua rmah..

aku pnya la bengang n busuk ati siap magga lgi pintu grill. konon2 klau dia terjaga kang si gemuk tu xle lari. kakakaka.. aku gelak jhat dlm ati sndiri. nk tambah lg busuk ati aku siap blanje kengkawan mkn lg mlm tu.. sesuatu yg x pernah aku wat sebelum nie.. yup.. 1 rmah.. ala.. ada 4org je pn termasuk aku. huhu..

aku agak2 timing dah cun aku pn kol si wan.. bebudak rmah dah gelak2..

"wan.. tolong bukak ikatan kain kapan aku.. aku rimas..eiii..." aku wat sore hantu.. bebudak rmah dah xle than gelak. smua pakat gelak mcm sial.. kakaka.. puas ati aku! tetiba aku dgr sore wan mcm pelik..

"klau ye pn aku x blik lagi xkn rndu smpai kol aku pg2 buta paan oi.." hah?? kejadah apa lgi yg melanda aku nie?? aku xpuas ati.. aku ltak je phone terus ajak bdak2 blik rmh sewa.. sah.. wan mmg xde dlm rmah.. br aku pasan moto dia xde dr td sblum kami kua rmah..

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

besok pg time kat kolej terbahak2 si gemuk tu gelak kan aku ngan bdak2 rmah sewa.. bangsat. aku mengerutu dlm ati. wan ckp jembalang tu mmg syok kat aku kot sbb tu asyik aku je yg terkena..

dah la terkena.. duit lak melayang blanja bdak2 rmah.. aku da sound bdk2 rmah sewa. sp gelak aku lalu kn penumbuk aku kat muka masing2.. smua pakat senyap je..

tu la. niat jahat lgi kn dah mendapat. tp cter tu x tamat mcm tu je.. pnah skali rmah sewa tu black out.. aku ngan bebudak pakat la nyala kn lilin.. past stdy la dlm gelap..

sok tu aku nmpak akak jiran aku tu sje la borak kosong cter psl smalam. akak tu pn tanya kat aku..

"np korang psang lilin ngan lampu terbuka?" dah sudah.. bala apa lak nie.. aku pn mati2 an lak ckp smalam lampu black out. akak tu ckp asl korang x kua tgk btl ke black out.

"aah.. asl la aku x terpikir.." degus aku dlm ati.. tp dah smpai smua skali terkena dlm rmah tu mksud nya jembalang tu bkn la syok kat aku..

"mungkin dia syok kat wan,mat sedih or alip" aku bercakap dlm ati. menafikan ayat si wan yg dia ckp jembalang tu syok kat aku..

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

time tu lg bp ari nk pose.. smua jiran tetanga pakat2 wat msk2 tkar2 juadah tkar sesama jiran.. rmai gak yg dtg bg juadah makanan kat rmah kami..

kami sambut sambil tersengih sbb kami xtau nk tkar juadah mcm mana.. kami mkn pn x tentu.. dah dkat nk magrib ada nenek nie bg makanan.. mmg kami smua x knal n xpnah nmpak nenek tu..

aku nie jenis ramah n mesra sbb tu aku knal hmpir smua penduduk asl kat taman tu.. aku tgk makanan dah bercampur aduk.. aduh.. mcm mana nie.. si alip ngan wan aku tgk msing2 muka dah rakus nk ratah makanan tu..

aku tanya dorang knal x nenek yg anta makanan td.. smua pkat ckp x knal.. aku ckp la mybe jembalang tu nk kenakan kita lg kot.. baik jaga2.. kita mkn lua je la..

smua pakat setuju. aku soh dorang g dlu kang aku dtg kemudian.. ala,kedai biasa kita org lpak.. tau la aku nk dtg. aku bg alasan nk berak dlu. huhu.. aku ckp karang aku buang makanan tu..

bila aku da yakin je dorang dah kua.. aku ngan lafaz bismillah amik bungkusan makanan tu dan.. makan. kakakkaa... dowang percaya ckp aku wat pe.

nenek tu mmg la dowang x knal sbb nenek tu bkn dok situ pn.. tp aku pnah tgk nenek tu ngan cucu dia kat kdai runcit. nenek tu dtg sini sbb nk smbut pose kat sini je. cucu dia cun kot. aku makan ngan lahap nya. pdn muka dowang. dendam aku terbalas. oh yeahh!!

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

slalu kita dgr cite nampak "benda" yg menyerupai org yg kita knal kn pdahal tu bkn org yg kita knal pn.. ala.. mcm yg aku cter aku nmpak wan tp bkn si gemuk tu pn.. klise kn?

nie ada versi rare.. mlm pas kejadian aku melantak mkn nasi yg jiran2 aku bagi kat rmah aku tu aku skit tenat. yup.. tenat.. bkn sbb kena santau or makanan tu sbenar nya cacing..

tp sbb perut aku sndri yg xtahn.. aku mengambil masa yg lama dlm tandas. smbil aku berperang ngan perut aku yg skit bdak2 lak sbuk menganjing smbil gelak2 aku.. bila aku rser dah agak ok aku pn kua la dr toilet tu..

aik.. mana lak bebudak tu?? aku dah start cuak! aku jerit nama wan. ada balasan..

"ye paan.. aku kat bwh nie hah.." aku trus turun kat bwh.. sudah!! mana plak gemuk nie??

"wei.. jgn main2.. aku da la x bp nk shat.. korang kat mana nie.." mata aku dah start berair.. bkn tkut cma agak terguris skit perasaan aku.. ngah2 skit nie lak bdak2 nie ajak bergurau..

"aku kat sini la cibai!" aku dgr sore wan mcm xpuas ati bila aku seru nama dia byk kali. sumpah aku xnmpak pn dorang.. sore dgr. tiba2 aku dgr sore alip dr tingkat ats.

"paan..!! speak mata ko ke dlm lubang jamban nie??!" aku raba muka aku. paaapp!! aku tepuk dahi. patut la aku xnmpak.. mcm mana aku x sdar speak aku terjatuh dlm lbang jamban. kimak. bala lagi.

bdak2 ckp balasan sbb aku mkn x ingat mmber. sudahnya seminggu aku kena bahan ngan bdak2 rmah sewa.. kimbet.

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

hari nie ada pasar mlm. yup. tempat yg pling owesome untuk pelajar mcm aku yg selalu hidup dlm kesempitan dri segi kewangan tuk mencari makanan yg sedap dan murah. nak2 lagi klau g last minute.. kompem byk dpt free.

hihi.. so aku yg dah bernafsu nk mkn kuey tiew kerang pn ajak la wan pg ke pasar. bdak2 lain mcm biasa la.. mlm jarang sgt ada kat rmah. smua pakat buat hal msing2..

smpai je kat pasar aku trus beli apa yg aku dah set nak beli. past wan ckp dia nk g beli kebab jap so aku bia kn jela.. x lama pas tu dia dtg blik kat aku..

"eh,ckp beli kebab? mana nya?" x ada respon pn dr si gemuk tu.. agak dah. nie mesti bengang sbb kedai yg jual kebab tu dah ttp.. salah aku gak ajak g pasar lmbt2 sgt.. kesian lak aku tgk gmuk nie.. huhu..

"dah la.. x payah la wat muka.. kang pas mkn aku teman ko lpak kdai tom yam. aku banje ok?" aku cuba memujuk si gemuk nie.. buruk tgk muka dia merajuk. so smpai rmah aku pn layan kuey tiew kerang smbil tgk tv. si wan lak lpak kat blik atas.

ngah sedap aku layan kuey tiew tetiba aku dgr sore yg mmg familiar dr arah pintu..
    "woi pundek! sonok mkn nmpak? aku soh tgu jap ko blik mcm tu pehal??" aku toleh.. gulrp.. wan!! tp..mcm mana lak..??

aku x puas ati trus naik ats nk double check. kompem wan yg td dah xde kat ats!! ah.. sudah.. aku trun bwh tgk wan ada pegang bungkusan kebab..

"yg ko nie mcm nmpak hantu kenapa??" wan tanya.. "er..aku.. aku.." itu je mampu ckp.. kimbet punya jembalanggggg!!!

■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

sebenar nya rumah sewa tu byk jasa nya ngan kami.. kat situ lah kami berteduh untuk mengengam segunung diploma.. skit demam kami kat rumah tu gak la..

kami jumpa jodoh pn kat dumah tu gak.. eheks! mksud aku time aku menyewa la.. putus cinta pn kat rmah tu gak(ok,yg nie xle blah) so mcm mana angker skali pn rumah sewa tu aku ttp syg kn rmah tu and rmah tu lah rumah pling lama penah aku menyewa..

sampai ada membe kampung aku dduk sekali bla dia dpt kerja sebagai nurse kat ampang. dia laki ok. daus nama dia tapi dia untung la x pnah kena kacau. hahaha..

so ada lagi sambungan dia.. tp tuk versi kali nie bkn aku yg kena tapi bdak2 lain pulak.. oh ye.. mat sedih korang x tau lgi kn?? pas nie citer mat sedih pulak.. dia nie penakut abadi tahap petala dewa.. sebab apa.. jeng2.. kang aku citer ok beb?

so nie aku post muka dia. napa kami pngil dia mat sedih?? korang tgk sndiri la muka dia. dia gelak ke,marah ke,gembira ke muka dia ttap mcm ngah sedih sbb tu kami pangil dia mat sedih. x caya?? korang tgk la sndiri.. huhu. ciaou!!

**gambar tidak dikepilkan.harap maap

Last edited by lolly lilly; 16-05-16 at 06:35 PM.
    When life gives you a hundred reasons to cry,
    show life that
    you have a thousand reasons to smile.

▌│█║▌║▌║ ѕтк-∂єυѕ.вℓσgѕρσт.¢σм ║▌║▌║█│▌

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.

Tags for this Thread