Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 36 of 36

Thread: Anti-Virus terbaik???

Senior Member
    Xor's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by sH@m View Post
    Hehe..Maaf la En. Xor, tak terperasan yang anda ada bertanyakan pendapat.

Saya ringkaskan, untuk mana2 Internet Security Suite, apa yang sebetulnya diperlukan sangat (tersangat) terhadap penambahan feature berbanding Antivirus? Firewall|Parental Control|etc.? Resource consuming, bukan?

Jika user terlalu paranoia tentang internet safety, go with IS.

Specific kepada ESS dan EAV, EAV sudah cover hampir semua keperluan.

Jika anda perlukan pendapat dari pengalaman, since Windows XP (2007 kalau tak silap), saya hanya gunakan ESET NOD32 + Windows Firewall.

En. Xor boleh pilih versi mana yang mahu dipasang tetapi saya cadangkan latest version. Compare dengan setiap version, resource yang digunakan hampir sama, latest version feature rich.

Ia hanya MHO, ini pendapat HTG : http://www.howtogeek.com/137278/htg-...security-suite
    betul juga ye, sebelum ni sya pikir dengan IS feature akan buat komputer lebih terjamin dari ancaman virus melalui pishing web, email etc, tapi tak pernah pikir kenapa wujudnya windows firewall yang disediakan oleh microsoft.

dalam picture yg bro bagi tu mesti version 5 kan?
    memang betul dengan latest version, lebih bnyak features yg boleh protect komputer.
    cuma masalah nya, netbook acer dengan windows xp + ram 2gb (upgraded) ni pun agak slow walaupun pakai EAV v3..

sya dah baca article tu, sangat menarik dan memang patut sy gunakan EAV dan windows firewall sahaja..

Senior Member
    Xor's Avatar
    Post Thanks / Like
    Terlupa nak jawab tentang Firewall. Windows Firewall sudah cukup bagus, sebagai core component sudah tentu ianya tidak memberi sebarang conflict misalnya slow browsing|BSOD|etc. Tak perlu lagi extra Firewall dari mana2 products malahan first layer Firewall sudah ada, it's your Router. Buat sikit research, anda tentu amazed dengan keupayaan Windows Firewall.

Paling utama ialah AV, Firewall adalah pertahanan dari serangan aplikasi. Jika didalami pengertian keduanya (AV dan FW), ia adalah perkara berbeza.

Saya tak pandai nak explain technically, saya harap anda dapat catch apa yang telah saya 'cerita'kan. -)
    ini memang senang nak paham.. terima kasih bro..
    kalau explain lebih dalam takut sy lari bidang pula..
    cukup sekadar tambahan ilmu supaya kawan2 sekeliling pun boleh dapat maanfaat dari ilmu yg bro share..

3. Thanks sH@m thanked for this post
    Senior Member
    Xor's Avatar
    Post Thanks / Like
    Oh! One more thing... Jika En. Xor decide untuk menggunakan EAV, PM saya, ada extra unactivated giveaway license code valid 1 year yang diberikan oleh ESET November lepas.
    sy cuba PM tapi tak dapat..
    setakat ni sya pakai trial je dulu..

sbenanya hal ni berbangkit semula lepas pagi tadi re-format netbook ni lepas corrupt bulan lepas,

masa on windows tak lepas, gelap sahaja..yang boleh hanya masuk "safe mode" tetapi gagal untuk restore sebab tak ada restore point dijumpai..
    [bila dah mcm ni, terus simpan netbook ni dalam store]

harini bila cuti, ada la masa nk re-format netbook ni.jadi sekarang sy assume, masalah ni (netbook tak boleh masuk windows) mungkin juga ada kaitan dengan running software yang guna RAM banyak..

so sekarang ni baru nak ambil kisah untuk install software2 yang ringan sahaja dalam netbook ni.. (terpaksa akur dengan keupayaan netbook memang tak boleh install software high RAM usage)

apa pun, terima kasih banyak pada bro sH@m sebab beri maklumat padat, tambahan sy memang perlukan info pasal ni buat masa ni..

*netbook pun perlu juga bila travelling..dalam windows, masih ada yang tak ada dalam Apple dan Android..

5. Likes sH@m liked this post
    Senior Member
    Xor's Avatar
    Post Thanks / Like

Ia hanya MHO,[/url]
    ni bukan humble bro,, ini expert pro saja yang boleh jelaskan.

Senior Member
    Xor's Avatar
    Post Thanks / Like
    Picture tu version 7 (7.0.302.26). Atom N45 Dual-Core 1.66 GHz 2 GB RAM boleh tetapi Netbook sememangnya slow dari segenap segi walaupun tiada AV dan...spesifikasi tersebut menyamai desktop saya...Ouchh!
    hebat..spec komputer tula sebenarnya netbook yang sya beli dan pakai bila travelling since 2009..
    betul, walaupun slow, tapi Antivirus wajib ada betul bro?

En. Xor boleh guna portable apps. -)
    honestly, sya memang tak suka portable app..
    dulu sya ada develope satu rangkaian team portbable apps (tahun 2008),
    kebanyakan app creator akan compile sesuatu, terutama RAT (bukan semua tapi segelintir manusia)
    lepas tu sy quit dan bertukar bidang.

kesimpulannya, harini sy belajar tentang keupayaan antivirus feveret sy bila di combined dengan windows firewall..

case closed hehe..

8. Likes sH@m liked this post
    Junior Member
    Post Thanks / Like

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.