Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 49

Thread: Isu mengenai Penggunaan kalimah Allah S.W.T oleh non muslim

Senior Member
    zis's Avatar
    Post Thanks / Like
    ahakzzz...

dok kecoh pasal isu ni..bini sendiri tak bertudung tak pulak bising? anak sendiri keluar masok pub tak pulak kecoh? bercampur gaul pergaulan bebas laki pompuan tak menutup aurat terdedah sana sini tak pulak melenting? bagi zis itu suma politik semata2..

bayangkan pada situasi ini di mana situasinya adalah kita cuba berdakwah kepada orang non muslim..

zis: beriman lah kepada Allah SWT yg satu

non muslim: Allah tu sapa?

zis: hoiii jgn sebut kalimah Allah tu..tu milik org Islam aje..ko non muslim tabley sebut!

jadi macam mana kita nak berdakwah? takpon dalam situasi ni..

zis: Allah Maha Besar..Dia lah Tuhan yg Esa yg buleh memberi nyawa dan mematikan seseorang..

non muslim: oh macam tu rupanya kekuasaan Allah..

zis: hei jangan sebut nama Tuhan kami..ko tak layak sebut sebab ko bukan Islam!

non muslim: eh salah ke aku memuji Tuhan ko?

errkkk tak ke bengong namanya tu?

tapi tu hanyalah pandangan daripada zis yg sememangnya tersangatlah cetek ilmu pengetahuan agama kalo nak dibandingkan dengan ustaz2 atau mufti2 kat luar sana..cuma zis rasa kalo kita buleh lebih berpikiran terbuka dan merendah diri..orang akan lebih respek kepada kita..dan juga agama kita..jgn lah kita mudah terpengaruh dengan org2 politik ni..dorang tu biarlah dorang berpolitik..kita berlagaklah seperti rakyat biasa yg hanya buleh menilai yg mana bagus dan yg tak bagus..tak perlu kita nak cepat melatah jugak sebab benda tu akan menampakkan kebudusan diri kita sendiri aje..
    Mega Service Boost Your Rank With Our Mega Service blogzis .com
    YouTube Adsense Increase Your Income With Youtube Adsense blogzis .com
    Ads by zis

2. Likes lolly lilly liked this post
    Senior Member Azstrange's Avatar
    Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by atoq View Post
    thread yang sangat positif
    beri banyak pencerahan dan lebih pemahaman
    saya akan 'stick' thread ini agar lebih ramai dapat manfaat

terima kasih tuan thread kerana berkongsi
    sama2 saudara atoq semoga thread ni dapat mengurangkan perbalahan sesama saudara islam kita..insyaallah

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by zis View Post
    ahakzzz...

dok kecoh pasal isu ni..bini sendiri tak bertudung tak pulak bising? anak sendiri keluar masok pub tak pulak kecoh? bercampur gaul pergaulan bebas laki pompuan tak menutup aurat terdedah sana sini tak pulak melenting? bagi zis itu suma politik semata2..

bayangkan pada situasi ini di mana situasinya adalah kita cuba berdakwah kepada orang non muslim..

zis: beriman lah kepada Allah SWT yg satu

non muslim: Allah tu sapa?

zis: hoiii jgn sebut kalimah Allah tu..tu milik org Islam aje..ko non muslim tabley sebut!

jadi macam mana kita nak berdakwah? takpon dalam situasi ni..

zis: Allah Maha Besar..Dia lah Tuhan yg Esa yg buleh memberi nyawa dan mematikan seseorang..

non muslim: oh macam tu rupanya kekuasaan Allah..

zis: hei jangan sebut nama Tuhan kami..ko tak layak sebut sebab ko bukan Islam!

non muslim: eh salah ke aku memuji Tuhan ko?

errkkk tak ke bengong namanya tu?

tapi tu hanyalah pandangan daripada zis yg sememangnya tersangatlah cetek ilmu pengetahuan agama kalo nak dibandingkan dengan ustaz2 atau mufti2 kat luar sana..cuma zis rasa kalo kita buleh lebih berpikiran terbuka dan merendah diri..orang akan lebih respek kepada kita..dan juga agama kita..jgn lah kita mudah terpengaruh dengan org2 politik ni..dorang tu biarlah dorang berpolitik..kita berlagaklah seperti rakyat biasa yg hanya buleh menilai yg mana bagus dan yg tak bagus..tak perlu kita nak cepat melatah jugak sebab benda tu akan menampakkan kebudusan diri kita sendiri aje..
    btol tu zis, tapi kena diingat agama sepatutnya menjadi tulang belakang sepenuhnya kepada bidang politik baru lah insyaallah segala sikap,tingkah laku pemimpin dan rakyat dirahmati Allah,sebagai contoh,ambil sahaja semasa pemerintahan khalifah Umar Abdul Aziz R.A beliau memerintah juga menggunakan politik tetapi mengguna Al-quran dan sunnah sepenuhnya untuk mentadbir negara beliau sehinggakan semua rakyat beliau tidak layak menerima zakat kerana semasa beliau,semua rakyat kaya raya,sedangkan serigala juga tidak membaham kambing2..hebat kan? so bg pemimpin2 kta sekarang insyaallah kita doa2kan jer bg mereka yang tidak menggunakan Al-quran dan sunnah untuk pentadbiran diorang untuk kembali kepada Al-quran dan sunnah,insyaallah..harap2 tiada lagi perbalahan antara kita sesama islam di malaysia ini mengenai isu kalimah Allah ni..

Member
    Post Thanks / Like
    aku mengaku, masa mula2 isu ni timbul sekitar tahun lepas atau dua tahun lepas (kurang pasti), aku (yg bengap) ni pon sampai bergaduh2 dgn member. kononnya kalimah Allah ni kalau non-muslim guna boleh disalaherti, boleh jadi kacau bilau di kalangan muda2 dan anak2. malah boleh tergelincir akidah kalau disalah guna. ni aku fikir dulu. serius cakap.

tp bila aku fahami betul2, sebenarnya manusia yg tak tahu apa2 ni (termasuk aku dulu) lebih suka bising, dalam erti kata lain tunjuk pandai dan memandai2. bab agama tak reti, tu sebab boleh buat benda ni macam complicated sangat.

pesan aku pada umat islam yg ada kesedaran, tolong baca banyak buku tentang islam. fahami betul2 islam macam mana. islam masa nabi kembangkan agama macam mana. baru boleh sembang besaq.

kalau masih jahil macam aku, lebih baik kita belajaq banyak2. toksah dok wat pandai sangat lah. (sori, ayat kasaq sikit. )

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by the_magician View Post
    aku mengaku, masa mula2 isu ni timbul sekitar tahun lepas atau dua tahun lepas (kurang pasti), aku (yg bengap) ni pon sampai bergaduh2 dgn member. kononnya kalimah Allah ni kalau non-muslim guna boleh disalaherti, boleh jadi kacau bilau di kalangan muda2 dan anak2. malah boleh tergelincir akidah kalau disalah guna. ni aku fikir dulu. serius cakap.

tp bila aku fahami betul2, sebenarnya manusia yg tak tahu apa2 ni (termasuk aku dulu) lebih suka bising, dalam erti kata lain tunjuk pandai dan memandai2. bab agama tak reti, tu sebab boleh buat benda ni macam complicated sangat.

pesan aku pada umat islam yg ada kesedaran, tolong baca banyak buku tentang islam. fahami betul2 islam macam mana. islam masa nabi kembangkan agama macam mana. baru boleh sembang besaq.

kalau masih jahil macam aku, lebih baik kita belajaq banyak2. toksah dok wat pandai sangat lah. (sori, ayat kasaq sikit. )
    xdak pa heh saudara..kita sama2 x sempurna,yang sempurna itu Nabi Muhammad S.A.W apa yang buruk datangnya dari kita yang baik tu datangnya dari Allah S.W.T,memang isu ni ada banyak khilaf dalam negara kita,tapi yang khilaf2 2 biarlah diantara orang agama yang pakar dalam bidang ni..kita ni rakyat biasa,selalu lar siasat,dan rajin membaca dan jangan bertindak melulu or melatah bila saudara2 kita ckap itu ini itu ini,kita rujuk dlu ustaz2 or ustazah2 yang pakar dalam hal mcm ni..jadikan sumber tu banyak dan banding2kan,,jangan merujuk satu sumber jer..bangsa membaca bangsa berjaya

Senior Member
    MKay123's Avatar
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    2
    ##Thread ni kita perlu mengutarakan pendapat secara matang utk mengelakkan kita saling bertikam lidah##

Pndpt saya pulak kita perlu meneliti dan mendgr dgn hati yg tenang ttg pencerahan dari Ustaz Haron Din dan Ustaz Kazim Elias ttg isu ini. Puak kafir menggunakan isu kalimah ini bertujuan utk apa ? Kita ambil dari petikan ayat al-quran yg menyatakan "Sekali-kali tidak akan redha orang-orang Yahudi dan Nasrani sehinggalah kamu mengikut jalan-jalan hidup mereka." (Al Baqarah: 120). Persoalannya Kalimah Allah Digunakan atas tujuan apa ?
    -MBA IPOH-
    -KTBFFH-

Post Thanks / Like
    Quote Originally Posted by MKay123 View Post
    ##Thread ni kita perlu mengutarakan pendapat secara matang utk mengelakkan kita saling bertikam lidah##Pndpt saya pulak kita perlu meneliti dan mendgr dgn hati yg tenang ttg pencerahan dari Ustaz Haron Din dan Ustaz Kazim Elias ttg isu ini. Puak kafir menggunakan isu kalimah ini bertujuan utk apa ? Kita ambil dari petikan ayat al-quran yg menyatakan "Sekali-kali tidak akan redha orang-orang Yahudi dan Nasrani sehinggalah kamu mengikut jalan-jalan hidup mereka." (Al Baqarah: 120). Persoalannya Kalimah Allah Digunakan atas tujuan apa ?
    untuk pengetahuan saudara, Ustaz Haron Din sebagai timbalan musyidul am Pas dan TGNA Aziz mursyidul Am Pas serta ahli majlis syura lain sudah mengeluarkan kenyataan rasmi majlis syura ulama dan diharapkan saudara boleh cari kenyataan ini di internet skg saya xnk letakan kenyataan dari majlis syura ulama ini di first page sbb saya risau ini akan menimbulkan isu politik,dan saudara sudah menyebut mengenai ustaz Haron din maka saya kena lah bagitau saudara mengenai hal ini,mengenai ustaz kazim elias saya mintak maaf saya kurang mendapat maklumat mengenainya,dan mengenai petikan ayat al-quran Al-baqarah :120 ,memang btol saudara, kita sama2 risau dan bimbang akan hal ini dan saya percaya kalau kita sebagai umat islam,kita perlu mengambil kenyataan2 dari pakar2 ilmu agamanya yang tinggi dan jangan berbalah antara satu sama lain atau memanaskan isu ini selalu,ckup lah sekadar mengambil kenyataan dari pakar ulamak dan jangan dipanjangkan isu ini untuk kepentingan politik masing2..sekadar mengingati diri sendiri.

Post Thanks / Like
    persoalan kalimah Allah digunakan untuk tujuan apa itu terserah kepada Allah S.W.T tuhan yang maha esa,kita ni sebagai hambaNya yang penting kembali kepada Al-quran dan sunnah serta selalu mengikuti majlis2 ilmu dari para ulama.

Member
    Post Thanks / Like
    saya tak bersetuju penggunaan kalimah Allah oleh bukan Islam untuk tujuan agama mereka.

1. di seluruh dunia, hatta di Vatican City sekalipun mereka tidak menzahirkan nama tuhan mereka sebagai Allah. Kristian yang berkonsepkan trinity iaitu God, Jesus and Holy Spirit, dan dalam konteks ini yang mana satu adalah Allah?

2. cuma di indonesia dan borneo saja yang menggunakan Allah dalam penyebaran dan rujukan kepada Tuhan mereka, dan ini boleh kita kaitkan dengan
    a. pluralrisme agama yang dipraktiskan di indonesia, islam, kristian, buddha, hindu, tiada beza. islam boleh kawin dengan kristian, buddha boleh kawin hindu dan sebagainya. yang dititikberatkan adalah Pancasila dan bangsa Indonesia.
    b. telah menjadi ikutan ratusan tahun oleh para mubaligh disana yang menggunakan 100% bahasa indonesia menggunakan kalimah Allah dalam proses penyebaran kristian disana. kita boleh lihat bahawa di tanah indonesia ini pegangan islam mereka amat kukuh, disana pesantren begitu banyak sekali dan sehingga kini masih banyak yang aktif, dan mubaligh kristian punya cabaran yang amat sukar untuk menarik minat indon memasuki kristian. dan oleh sebab itu mereka memperkenalkan "allah" sebagai rujukan kepada tuhan dalam usaha mengelirukan bangsa indonesia. di borneo mudah saja, mereka begitu dekat dengan indonesia, sempadan dengan kalimantan jadi tak hairan mubaligh kristian disana mempunyai modus operandi yang sama.

3. di US, UK, France, dan mana2 negara barat, perkataan Allah amat taboo sekali, bahkan mereka mengaitkan Allah dengan keganasan, malah membencinya.

4. sebenarnya, isu penggunaan kalimah Allah di negara ini ADALAH ISU POLITIK. saya membuat kenyataan ini kerana sebabnya lihat la siapa yang sedang bertelagah mengenai isu ini? dan siapakah mangsanya? untuk perkara ini saya tidak mahu ulas lebih lanjut, fikir-fikirkan.

mengenai usaha penggunaan kalimah Allah dalam usaha dakwah, sebenarnya matlamat tidak menghalalkan cara. banyak lagi cara dan usaha yang jauh lebih afdal dan lebih berkesan dalam berdakwah, bukannya membuka ruang menggunakan Allah kononnya untuk berdakwah. ramai muallaf mempunyai alasan tersendiri dalam memeluk Islam, dan sehingga kini belum pernah saya dengar mereka memeluk islam selepas dibenarkan menggunakan kalimah Allah dalam ajaran agama mereka.

11. Likes tendude, lolly lilly, mizpearl, bjanz, aswada liked this post
    Member
    Post Thanks / Like

Server sponsored by SyokHost.Com

Quote Originally Posted by MKay123 View Post
    ##Thread ni kita perlu mengutarakan pendapat secara matang utk mengelakkan kita saling bertikam lidah## Pndpt saya pulak kita perlu meneliti dan mendgr dgn hati yg tenang ttg pencerahan dari Ustaz Haron Din dan Ustaz Kazim Elias ttg isu ini. Puak kafir menggunakan isu kalimah ini bertujuan utk apa ? Kita ambil dari petikan ayat al-quran yg menyatakan "Sekali-kali tidak akan redha orang-orang Yahudi dan Nasrani sehinggalah kamu mengikut jalan-jalan hidup mereka." (Al Baqarah: 120). Persoalannya Kalimah Allah Digunakan atas tujuan apa ?
    benar sekali. wasatiah penting dalam kehidupan tetapi biarlah ada landasan dan sempadan. dalam penggunaan kalimah Allah saya tak nampak kenapa beria-ia mereka hendak guna, dan atas tujuan apa. dan saya tak faham kenapa kita menggunakan contoh berdakwah sebagai alasan untuk menghalalkan penggunaan kalimah Allah kepada bukan Islam. mungkin hari ini kita akan bertoleransi dan mengizinkan penggunaan Allah dalam Bible. mungkin 10 tahun nanti kita akan lebih bertoleransi dan mengizinkan anak kita membaca Bible dalam rumah kita sendiri, dan mungkin 20 tahun nanti kita akan lebih bertoleransi dan mengizinkan cucu kita menggunakan Bible sebagai sumber rujukan utama dalam kehidupannya, sehingga satu hari nanti telah tiada lagi sempadan dan roh islam dalam diri kita akan hilang begitu saja.

13. Likes tendude, mizpearl liked this post
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Members who have read this thread: 0

There are no members to list at the moment.