PDA

View Full Version : Jarum pada meter tak fungsi

tripledacker
13-02-20, 12:28 PM
Aku kt rumah ada la kancil lama. Almost 17 tahun juga la dan masih guna. Tapi yg paling tak boleh brainnye, jarum yg dekat level minyak tu peh mmg x function dah. Ko isi lah minyak banyak mana pun, tetap kt kosong. Member2 aku pun ada gak guna kancil lama, memang sama juga, kira mcm gamble je bwk ke mana2 hahaha. Ada sesiapa mcm aku tak ahaha

Fuad
13-02-20, 08:59 PM
lol, bahaya tu, kena mati dekat tempat xda sapa2 haha. jadi pandukan indicator kilometer saja lah berapa dah jalan huhu

misskey
20-02-20, 09:54 AM
Aku kt rumah ada la kancil lama. Almost 17 tahun juga la dan masih guna. Tapi yg paling tak boleh brainnye, jarum yg dekat level minyak tu peh mmg x function dah. Ko isi lah minyak banyak mana pun, tetap kt kosong. Member2 aku pun ada gak guna kancil lama, memang sama juga, kira mcm gamble je bwk ke mana2 hahaha. Ada sesiapa mcm aku tak ahahaMaybe sebab kereta lama kan. Kemungkinan tu Ada je. Yang penting boleh bawak, ok lah. Pasal minyak ingatlah last isi bila, so then boleh prepare untuk isi sebelum minyak habis

misskey
20-02-20, 09:56 AM
lol, bahaya tu, kena mati dekat tempat xda sapa2 haha. jadi pandukan indicator kilometer saja lah berapa dah jalan huhuSebab kereta dah berusia kan. As long as Tak membahayakan boleh lagi pakai.

louiskee
21-02-20, 09:32 AM
Kereta ayah aku pon ade sibijik macam tu. Tapi kena pandai-pandai agak je la berapa minyak isi dengan jarak perjalanan. So far, okey laa takde tetiba keta stop sebab minyak habis kan.. hahaha

louiskee
21-02-20, 09:40 AM
Korang tau tak pasal app Setel. Just pakai app ni je kalau nak isi minyak. Tak payah dah nak berator panjang-panjang dekat kaunter dah. Semua dalam app tu utk pembayaran duit minyak smua tu. Nak cek Mesra Point semua tu pon boleh refer dalam tu.

misskey
22-02-20, 10:34 AM
Kereta ayah aku pon ade sibijik macam tu. Tapi kena pandai-pandai agak je la berapa minyak isi dengan jarak perjalanan. So far, okey laa takde tetiba keta stop sebab minyak habis kan.. hahahaHaah, kena pandai agak sendiri la. Nak senang download app setel je, Kat situ Ada track bila Kita last isi minyak. So boleh Tau jugak next time nak isi minyak bila. Tak delah istilah lupa ke apa

misskey
22-02-20, 10:35 AM
Korang tau tak pasal app Setel. Just pakai app ni je kalau nak isi minyak. Tak payah dah nak berator panjang-panjang dekat kaunter dah. Semua dalam app tu utk pembayaran duit minyak smua tu. Nak cek Mesra Point semua tu pon boleh refer dalam tu.Yep, setel dah lama ada since 2018, but sekarang tengah upgrade so that setel boleh guna seluruh malaysia