PDA

View Full Version : Jom share Tips penjagaan pesakit stroke.

radenjawa
11-01-19, 10:33 AM
Assalamualaikum, nama saya wak raden.

Wak nak tanya, di rumah wak sekarang ni ada pesakit stroke iaitu pak sedara wak sendiri. Ni first time wak kena jaga ni. Wak jadi tak tahu nak jaga mcm mana. kesian tengok pakcik tu baring je. wak takut kalau wak silap sikit, lagi teruk pula jadinya. Skrg ni wak nk tanya. Ada tak tips yang boleh bantu pesakit stroke ni. Kalau ade senaman, apa yg patut wak buatkan utk mereka?
Kalo boleh, wak nak idea yang bernas ek dr warga syok.org ni ye..

ipohlai
14-01-19, 12:53 PM
Awak boleh lihat web ni, http://www.myhealth.gov.my/6-panduaan-penjagaan-pesakit-stroke-di-rumah/

Tapi lebih baik cari orang yg pro untuk jaga. Mereka tau mcm nak jaga pesakit stroke so tak payah risau banyak

siapsiap
15-01-19, 11:51 AM

Wak nak tanya, di rumah wak sekarang ni ada pesakit stroke iaitu pak sedara wak sendiri. Ni first time wak kena jaga ni. Wak jadi tak tahu nak jaga mcm mana. kesian tengok pakcik tu baring je. wak takut kalau wak silap sikit, lagi teruk pula jadinya. Skrg ni wak nk tanya. Ada tak tips yang boleh bantu pesakit stroke ni. Kalau ade senaman, apa yg patut wak buatkan utk mereka?

Datuk i kena stroke juga, tapi kita upah satu nurse dtg rumah jaga dia. Sebab tu kita x payah risau nak mcmana jaga dia.

Raden AG
15-01-19, 04:27 PM

rilek je. kali pertama jaga pesakit stroke ni memang biasa la risau sikit. lama2 belajar tu reti la. pakcik wak tu pun lama2 mesti biasa dijaga.

Pemalas
15-01-19, 04:34 PM
rilek je. kali pertama jaga pesakit stroke ni memang biasa la risau sikit. lama2 belajar tu reti la. pakcik wak tu pun lama2 mesti biasa dijaga.
Ni btol. Aku pnh dlu jage org stroke. Mase first2 dlu takut btol xtau cmne nk handle. Risau slh angkat nanti sakit plak ke ape. Lama2 belajar tnya kwn2 yg ade experience tu tips2 smua baru la yakin nk jage.

Pemalas
15-01-19, 05:09 PM
Awak boleh lihat web ni, http://www.myhealth.gov.my/6-panduaan-penjagaan-pesakit-stroke-di-rumah/

Tapi lebih baik cari orang yg pro untuk jaga. Mereka tau mcm nak jaga pesakit stroke so tak payah risau banyak
Paduan tu bagus tapi pesakit stroke ni lain2 karenah dorg. Bagi yg slalu sibuk atau xde masa elok cari org utk tlg jaga la.

MilaJirin
15-01-19, 05:39 PM
Paduan tu bagus tapi pesakit stroke ni lain2 karenah dorg. Bagi yg slalu sibuk atau xde masa elok cari org utk tlg jaga la.
Jaga pesakit stroke ni kena tabah. Kalau tak tau jaga kesian kat pesakit tu nanti. Ala.. Senang panggil je orang tolong jaga. Dorang tau la apa nak buat nanti.

siapsiap
16-01-19, 02:13 PM
Family saya last time cari kt internet, namanya Caregiver jika i tak silap, kami dah guna servis mereka dah 1 tahun lebih kerana mereka memang pandai jaga orang pesakit.

Pemalas
16-01-19, 04:06 PM
Jaga pesakit stroke ni kena tabah. Kalau tak tau jaga kesian kat pesakit tu nanti. Ala.. Senang panggil je orang tolong jaga. Dorang tau la apa nak buat nanti.
Kan. Ala zaman sekarang ni dah senang la. Setakat penjaga tu boleh je panggil datang rumah lagi memudahkan. Harga private service macam ni sekarang pun bukan nya mahal sangat pun.

radenjawa
16-01-19, 04:09 PM

oke wak da baca ni. Terima kasih kongsi. Tapi sekarang wak rasa memang perlukan pembantu la. Wak ni kekok betul jaga org sakit. haritu pakcik wak dah meraung bila wak yg jaga. kasar la wak ni kan?

radenjawa
16-01-19, 04:10 PM

skrg wak dah tak rilek.. mencabar rupanya jaga org stroke ni.. wak is kenot dah.. hurmm

radenjawa
16-01-19, 04:11 PM
Family saya last time cari kt internet, namanya Caregiver jika i tak silap, kami dah guna servis mereka dah 1 tahun lebih kerana mereka memang pandai jaga orang pesakit.

ko bagi contact nama sesiap kat wak. meh pm tepi. wak tak pernah dengar pulak caregiver tu. nak sebut apatah lagi tak geti.. kuikui

joejambul3
16-01-19, 04:43 PM
Kan. Ala zaman sekarang ni dah senang la. Setakat penjaga tu boleh je panggil datang rumah lagi memudahkan. Harga private service macam ni sekarang pun bukan nya mahal sangat pun.

betul ke tak mahal ni? selalu sye nampak org kaya-kaya je upah nurse dtg rumah. Sye pun teringin juga nak upah nurse lepas ayah saya dah potong kaki ni.. kekadang xde sape yg free tlg tgokkan ayah bila semua keje. sian die duk sorg kat rumah xde sape boleh tolong cuci luka tu..

joejambul3
16-01-19, 04:48 PM

lama tu guna servis dari caregiver.. caregiver ni ape ye? kalau lama awk guna tu maknanya memang bagus la ye servis nya. boleh share harga die berape?

semut hitam manis
16-01-19, 05:01 PM
sy pun pernah guna caregiver ni. masa tu panggil nurse utk jaga atok kene stroke stage 2. tapi tak la sampai setahu. beberapa bulan je. mmg senang la semua nurse tu tolong buat kan.

siapsiap
17-01-19, 11:12 AM
ko bagi contact nama sesiap kat wak. meh pm tepi. wak tak pernah dengar pulak caregiver tu. nak sebut apatah lagi tak geti.. kuikui

https://www.caregiverasia.com/?locale=en-MY
ini lah website, banyak servis ada kat Caregiverasia. U cuba servis mereka kerana nurse mereka memang bagus dan profesional.

siapsiap
17-01-19, 11:17 AM
lama tu guna servis dari caregiver.. caregiver ni ape ye? kalau lama awk guna tu maknanya memang bagus la ye servis nya. boleh share harga die berape?

Servis mereka ada banyak...nak satu2 cakap susah, u boleh lihat kt web mereka
Harganya ada list kt sana, jika rasa mahal, u juga boleh berunding harga yang u puas hati.

Raden AG
17-01-19, 11:27 AM
skrg wak dah tak rilek.. mencabar rupanya jaga org stroke ni.. wak is kenot dah.. hurmm
hahaha. kalau mencabar sangat upah je lah misi untuk jaga pakcik wak tu mcm yg lain syorkan kat caregiverasia tu. lepastu lama2 wak belajar la dari perhati mcm mana nurse tu jaga.

semut hitam manis
17-01-19, 11:54 AM
hahaha. kalau mencabar sangat upah je lah misi untuk jaga pakcik wak tu mcm yg lain syorkan kat caregiverasia tu. lepastu lama2 wak belajar la dari perhati mcm mana nurse tu jaga.
sy dgn famili dulu pun mcm ni la sbb tu upah beberapa bulan je. lepas tgk nurse tu jage atok kami pun bljr sikit dan buat sendiri. nurse tu pun ramah je berkongsi ilmu dan bg tips.

radenjawa
17-01-19, 12:41 PM

yg ni wak paling risau.. perhati lama2 nnti wak yg jatuh hati kat nurse tu pulakk.. hahaha oke wak gurau..
tu la pasal.. wak tgok mcm ramai yg sebut pasal caregiver ni. wak jeala yg tak tahu menahu selama ni...

radenjawa
17-01-19, 12:45 PM
Harganya ada list kt sana, jika rasa mahal, u juga boleh berunding harga yang u puas hati.

betul ni harga boleh di bawak bincang? bukan apa, wak selalu tgok org 'have2' je yg upah nurse dtg rumah. sekali sekala wak nak juga nurse dtg uruskan pakcik wak ni. kalau dah ramai org sarankan dr caregiver tu, wak berani la nak cuba servis mereka.

joejambul3
17-01-19, 12:53 PM

oh banyak rupanya servis dari caregiver ni.. dah buka dah link die tadi mmg menarik mcm2 ada sampai keliru nak pilih yg mana nurse dia. semua ada latar belakang sebagai nurse yang baik dan da siap ada sijil. kalau mcm tu memang senang la rakyat malaysia lepas ni kalau nk cari nurse jaga di rumah. igtkan mahal sgt la td.. ehehe terima kasih kongsi sini.

Raden AG
17-01-19, 02:23 PM
yg ni wak paling risau.. perhati lama2 nnti wak yg jatuh hati kat nurse tu pulakk.. hahaha oke wak gurau..
tu la pasal.. wak tgok mcm ramai yg sebut pasal caregiver ni. wak jeala yg tak tahu menahu selama ni...
hahaha. saya pon tak tau sangat pasal caregiverasia ni. tgk macam senang je la pulak boleh panggil orang datang rumah je jaga pesakit stroke. bagus jugak ada website mcm ni.

semut hitam manis
17-01-19, 03:19 PM
hahaha. saya pon tak tau sangat pasal caregiverasia ni. tgk macam senang je la pulak boleh panggil orang datang rumah je jaga pesakit stroke. bagus jugak ada website mcm ni.
memang senang pun. cuma book online melalu website dorang dan buat appointment semua nanti dorang datang. takde pun banyak karenah sebab dorang semua dah biasa jaga pesakit stroke.

zahkia
19-01-19, 11:05 PM
Kenapa x upah home nursing utk jaga dia? Jadi ahli keluarga lagi blh tanya nurse tu ttg tips penjagaan pesakt...

emanuel
19-01-19, 11:08 PM
Kenapa x upah home nursing utk jaga dia? Jadi ahli keluarga lagi blh tanya nurse tu ttg tips penjagaan pesakt...
Nak tanya, mana boleh dpt org ni?
Kami x berani cari kat google sbb x tahu mrk ade lesen ke tak

zahkia
19-01-19, 11:10 PM
pernah dengar Caregiver Asia??? Awak blh cari home nursing yg profesional kat situ
Website mrk ada tunjuk qualification...jadi awak x perlu risau...

dorisng
20-01-19, 06:47 PM
pernah dengar Caregiver Asia??? Awak blh cari home nursing yg profesional kat situ
Website mrk ada tunjuk qualification...jadi awak x perlu risau...
tak pernah dengar caregiver, servis baik ke? awak pernah cuba?

zahkia
20-01-19, 06:49 PM
Pak cik aku pernah upah org Caregiver dtg ke rumah utk jaga mak cik yg baru bersalin, I nampak service mrk bagus lepas tu pak cik baru beritahu dia cari dr Caregiver.

dorisng
20-01-19, 06:53 PM
Pak cik aku pernah upah org Caregiver dtg ke rumah utk jaga mak cik yg baru bersalin, I nampak service mrk bagus lepas tu pak cik baru beritahu dia cari dr Caregiver.
Sikap kerja nurse tu paling penting...klau dia x bertanggungjawab, pesakit tu susah je...that's why keluarga aku x berani upah org luar utk jaga atuk...tp skrg aku nak cuba caregiver ni...

kucingharimau
21-01-19, 12:03 PM

Sebenarnya Caregiverasia ini sudah lama ditubuhkan kat Singapore, hanya sejak kebelakangan ini baru datang ke Malaysia jadi masih byk org yg x tahu tentangnya, aku pasti lepas ini tentu byk org yg akan guna servis mrk tu.

kucingharimau
21-01-19, 12:08 PM

Kalau cari dari Caregiverasia x perlu takut x ada lesen punya, semua pekerja mrk tu sudah terima latihan yg professional dan masing2 mempunyai pengalaman dpt bidang ini, mmg disyorkan kpd sesiapa yg perlukan servis seperti ini.

jaazz
21-01-19, 12:12 PM

Servis Caregiverasia tu mmg bagus jadi kau x perlulah nak risau byk, masa abangku x dpt bergerak sbb kemalangan keluarga aku juga upah pekerja dr Caregiverasia utk jaganya, mrk juga ada buat sikit exercise yg ringan dgn abangku utk memudahkannya bergerak, satu minggu je sudah dpt sembuh dan berjalan sendiri.

jaazz
21-01-19, 12:14 PM
Sikap kerja nurse tu paling penting...klau dia x bertanggungjawab, pesakit tu susah je...that's why keluarga aku x berani upah org luar utk jaga atuk...tp skrg aku nak cuba caregiver ni...

Ini mmg benar, kita sebagai pelanggan tentu mau dpt qualiti servis yg setimpal dgn bayaran yg kita bagi, jadi Caregiverasia mmg sudah jadi pilihan utamaku sekiranya memerlukan sebarang servis penjagaan.

n3queener6
22-01-19, 01:02 AM
Mùa hè cũng l* thời khắc m* lượng khán giả đến với nghệ thu*t xiếc tăng đột biến.
Khi ấy, ông l* người trẻ nhất gi*nh giải thưởng danh giá n*y, khi mới 35 tuổi.
quyết không để con đường bị tắc nghẽn, bằng bất cứ giá n*o, con đường vẫn l* “mạch máu sống” để những đo*n xe nối đuôi nhau ra tiền phương.
Do đó, không một tướng soái n*o bỏ rơi ông trong 60 năm chinh chiến.
Người nữ giới đã không còn nét lol skin download (http://360auto.vn/mod-skin-lol/) son bởi thời gian nhưng vẫn rạng ngời hồn nhiên như cô gái mới lớn trong vòng tay người đ*n ông nguyện vì mình m* gánh cả thiên hạ.
Bộ phim hoạt hình h*i hước theo chân chú người tuyết muốn chứng minh cho đồng loại thấy sự tồn tại của lo*i "chân nhỏ" - tức con người.
U - Paul Scholes vừa lên tiếng chỉ tr*ch HLV Jose Mourinho vì quá ưu ái trung phong Alexis Sanchez ở tr*n chung kết FA Cup gặp Chelsea hồi đêm qua.