PDA

View Full Version : nk mintk pendpat...

orange8990
21-01-13, 11:31 PM
saya nk mntk tlg pada y tau..saya skrg ngah final year project..course yang sye ambk computer system security(degree)..cz leh x suggestion kt saya sape2 yang tau..dlm project ni kena da sl security,system,software..mntk tlg sgt bg y tau

tendude
22-01-13, 02:08 AM
sorry kalu idea ni tak bernas...
sy sbnrnya tak faham course tu mcmne...
sekadar nak tolong je...

buatlah software yg lock file@folder utk lindungi maklumat2 peribadi atau rahsia...dan tambahkan idea2 kreatif skit yg buat software tu lain dari yg lain...

mcm hantar pesanan ringkas jika ada somebody cuba bukak file tu...
tetingkap close sendiri bla org try bukak...
pastu nama file/dir berubah2 biar org tu xbleh cari...
atau terus buat pc off tiba2 masa org lain nak bukak file tu...mesti payah dia nak curi maklumat ke apa...

tu je kot...

gitarisk
22-01-13, 09:43 AM
Ni cadangan aku,tak tau boleh pakai ke tak,skung byk org leh hack wifi password guna backtrack,kalo teror le buat la satu software yg leh prevent bende ni.Software yang boleh prevent people from sniffing wifi password and packet data.

dkitos
24-01-13, 02:55 PM
ataupun, buat satu sistem kunci keselamatan kereta ke, sistem yg boleh hidupkan enjin kereta guna suara ke, kereta pandu sendiri ke...

orange8990
01-02-13, 01:37 PM
sorry kalu idea ni tak bernas...
sy sbnrnya tak faham course tu mcmne...
sekadar nak tolong je...

buatlah software yg lock file@folder utk lindungi maklumat2 peribadi atau rahsia...dan tambahkan idea2 kreatif skit yg buat software tu lain dari yg lain...

mcm hantar pesanan ringkas jika ada somebody cuba bukak file tu...
tetingkap close sendiri bla org try bukak...
pastu nama file/dir berubah2 biar org tu xbleh cari...
atau terus buat pc off tiba2 masa org lain nak bukak file tu...mesti payah dia nak curi maklumat ke apa...

tu je kot...

dlu bljr kos ape??ape yang awk bg ni berkaitan gak dlm course saya..software untuk ni mmg byk kn..just mksd awk upgrade lg la erk???n then software kena cipta sndiri erk

orange8990
01-02-13, 01:42 PM
Ni cadangan aku,tak tau boleh pakai ke tak,skung byk org leh hack wifi password guna backtrack,kalo teror le buat la satu software yg leh prevent bende ni.Software yang boleh prevent people from sniffing wifi password and packet data.

terima kasih atas cadangan..mmg saya nk buat tajuk tu..tp tajuk saya kena reject cz dah ada owg buat..awk ada idea lain x??cz saya kena cari tajuk lain..

orange8990
01-02-13, 01:43 PM
ataupun, buat satu sistem kunci keselamatan kereta ke, sistem yg boleh hidupkan enjin kereta guna suara ke, kereta pandu sendiri ke...

leh trg kn cara detail x

ssembang
15-06-13, 04:39 AM
emm..aku suka baca komn jeww..aku mmg x reti hehehe