PDA

View Full Version : Info berkenaan File donator

Putra Z
15-06-12, 06:31 PM
Kita da sedia mklum mcm mana cara nk dptkan status syok donator n supporter, satu jer lg yg aku x jumpa, berkenaan mcm mana nk dptkan status file donator, kalu wujudkan ok jugak rasanya...dgn adanya info ni...mungkin akan lebih mggalakkan members utk share mcm2 bnd dlm syok ni...

info yg boleh dimaklumkan mungkin mcm ni

1. brapa bnyk thread share yg perlu diwujudkan utk dpt status file donator
2. kualiti share mcm mana yg diambil kira (mungkin brdasarkan bahan yg dishare dan jumlah view dan reply di thread brkenaan)

aku x tau la mcm mn org lain rasa...tp aku mcm suka gk upload2 ni, tp tggelam timbul sbb x de target, kalu info2 diatas ttu da clear, akan ada target n aku akan rasa lbih brsemangat nk share things kt syok ni...huhu

Aku boleh justify perkara ni...kalu kita igt blk syok v1, ada rank utk posting, junior, senior,...., sampai extra, org boleh target rank yg dorang nk achieve, jd dorang akan terdorong utk reply di thread2 yg dilawat...pasal tu jugak la kot smpai leh wujudnya spam:p

jd tulah cdngan aku...utk wujudkan bahagian yg provide info berkenaan bagaimana utk mndapat status file donator, sekian:cool:

BuDaK_B@eK
15-06-12, 09:54 PM
sharing is free... xperlu ganjaran.. xperlu pujian...

zaman syok lama mybe user biasa selalu dpt mangga...

so bila dpt syok file donator tu xder la bermangga sokmo..

hahaha...

sharing is free, downloading not always free :guling:

Esther Takumi
16-06-12, 12:17 AM
File donator nih untuk orang yang kerap sharing benda yang diorang Upload..
Bukannya semua orang boleh dapat, yang rajin jer akan dapat..:D

z a m
16-06-12, 10:08 AM
"tangan kanan memberi, sorokkan tangan kiri..."...
Allah jua yang menilainya...

-aLiF-
17-06-12, 12:10 AM
cam aku pon xtau dlu time syok v1 tetibe leh dpt status file donater >.<

Captain Price
17-06-12, 02:28 AM
alif kan dulu slalu upload movie kat tv-series.. http://www.syok.org/portal/images/smiley/cool2.gif

Putra Z
17-06-12, 03:37 AM
hokaloh...mmg la ikhlas tu pnting...tp jao disudut ati ni perlukn objektif dlm buat sesuatu...sma la mcm bkerja...objektif nk duit...sekurang2 nya bnd tu dpt la jd pggerak, bg smngt...kalu btul2 nk base on keikhlasan...ptt nya xperlu lgsung wujudkn rank tu...bila da ada...aku rasa perlu la ada pnjelasan...

Putra Z
17-06-12, 04:04 AM
sharing is free... xperlu ganjaran.. xperlu pujian...

zaman syok lama mybe user biasa selalu dpt mangga...

so bila dpt syok file donator tu xder la bermangga sokmo..

hahaha...

sharing is free, downloading not always free :guling:

ko ni dah slh ajaran ni...tu syok donator la...bkn file donator:guling:
lg 1, part sharing is free tu aku mmg x stuju..

"tangan kanan memberi, sorokkan tangan kiri..."...
Allah jua yang menilainya...

"tgn kiri" bro masih tersorok ke tu:rolleyes:

Captain Price
17-06-12, 04:46 AM
tu lah, yg slalu kena mangga tu bkn sbb tak donate ke ?? apa kena mengena dgn file donator pulak?? :guling::guling:

z a m
17-06-12, 10:25 AM
ko ni dah slh ajaran ni...tu syok donator la...bkn file donator:guling:
lg 1, part sharing is free tu aku mmg x stuju..

"tgn kiri" bro masih tersorok ke tu:rolleyes:

Allah jua yang menilai...
ada apaČ yang menyebabkan ko curiga? ce citer...citer sini habis sini...

k a y a m
17-06-12, 02:28 PM
hek eleh.. pasal bende ni pn nk jd isu ka? nk upload file, upload je la. xnk upload sudah. kalo nk sgt simbol file donator PM je fuad. aku rase die bleh bg kot kalo dh terdesak nk sgt :guling:

p/s: kalo aku upload citer californication dr season 1 sampai 5 dpt x status file donator :guling:

z a m
17-06-12, 02:30 PM
hek eleh.. pasal bende ni pn nk jd isu ka? nk upload file, upload je la. xnk upload sudah. kalo nk sgt simbol file donator PM je fuad. aku rase die bleh bg kot kalo dh terdesak nk sgt :guling:

p/s: kalo aku upload citer californication dr season 1 sampai 5 dpt x status file donator :guling:

hehehe...biso bonar ayat ayam..hehehe...namun aku LIKE..hehehe

Putra Z
17-06-12, 03:32 PM
aku x bg jd isu pun...aku cdgkan je utk sertakan mklumat mcm mn nk jd file donator tu je...pttnya jwb boleh @ x boleh pun x selesai...ni da sound mcm aku x ikhlas pe bagai pe kes...x yah nk perli2 la...

bro zam...kalu bro x prasan...tgn kiri bro dlm syok mna trsorok da...tu status file donator, syok supporter, syok donator tu suma tgn kiri la tu...

MAE
17-06-12, 03:39 PM
sabar semua.. muhasabah diri.. insyaallah semua pandangan dan kritikan oleh bro putra akan dinilai dan diperhalusi.. buat masa sekarang ni, apa yg ada di syok v2 ni, ini lar yg ada.. fuad akan perbaiki di semasa ke semasa.. TQ atas pertanyaan dan pandangan tersebut.. :D

z a m
17-06-12, 05:28 PM
aku x bg jd isu pun...aku cdgkan je utk sertakan mklumat mcm mn nk jd file donator tu je...pttnya jwb boleh @ x boleh pun x selesai...ni da sound mcm aku x ikhlas pe bagai pe kes...x yah nk perli2 la...

bro zam...kalu bro x prasan...tgn kiri bro dlm syok mna trsorok da...tu status file donator, syok supporter, syok donator tu suma tgn kiri la tu...

Tangan milik aku...yang bagi tu bukan aku...tapi FUAD...
tangan kiri aku tetap hak aku...dan takde sesape pgg tgn aku...
kalau FUAD nak remove aku anytime je...jelas kan?
Jadi jgn cemburu dgn itu semua..kalau ko nak sangat..nanti aku bgtau FUAD...remove aku punya bg kat ko plak..
Ko nak?:guling:
Be profesional bro...