Log in

View Full Version : Berkenaan Final Year Project - Wireless Sensor Network (WSN)

fisrii
11-12-12, 11:29 PM
Assalamualaikum, semua. Aku skarang nih tgh sibuk untuk projek tahun akhir, so di sini aku nk minta guide atau tunjuk ajar dlm tajuk projek tahun akhir aku nih. Aku ambil kursus Computer Network (degree) dn tjuk projek akhir yg aku dpt adalah Integrated Wireless Sensor Network.

Tp jika nak dikaji dgn lebih spesifik, aku kena kaji isu / masalah yg akn timbul jika kedua-dua protocol nih digabungkan 802.15.4 (WSN) dn 802.11 (Wifi). Dr apa yg aku faham, aku kena gabungkan di antara kedua-dua protocol nih yg mna user yg pkai laptop, pda atau mobile phone boleh access untuk ambil data dr WSN tersebut secara "wirelessly".

Persoalan aku sekarang, teknik / kaedah apa yg boleh aku gunakan untuk membolehkan protocol nih boleh communicate di antara satu sama lain. Minta tlg otai2 syok yg ada experience atau pernah buat projek mengenai benda, bley kita kongsikan sama2 kt sni..

p/s: Jika tak brapa clear / jelas mengenai apa yg aku cerita kt atas nih, bley PM aku ye.. :)

Terima Kasih.