PDA

View Full Version : Cerita Seram - Hantu Di Datacenter TMNET Cyberjaya 2

zis
01-11-12, 08:56 PM
ahakzzz..

Cerita Seram - Hantu Di Datacenter TMNET Cyberjaya 2

Salam..Sebenarnya banyak pengalaman encouter hantu ni jadi kat diri abg aku ni. Tapi ni latest la. Nasib tak nampak jek.

Abang aku selalu pergi ke datacenter TMNET kul 2pagi - 3pagi. Biasa la, kerja jaga server.

Die selalu lepak dulu ngan pakcik guard sebelum masuk dalam bangunan.

But one day, kakak aku ada project ngan TMNET, pergi jumpa pak cik guard nak ambik pas keluar. Kakak aku explain la yang dia ni kakak aku.

Then pak cik tuh tanya, "Red (abang aku) tuh dah berkahwin ke?"

Kakak aku, "tak, kenapa?"

Pak cik, "pak cik selalu tengok fared tuh bawa budak kecik pergi datacenter"

Kakak aku, "oh mungkin saya kot"

Pak cik, "oh tak, budak tuh RENDAH jek, selalu lambai kat pak cik"

Kakak aku macam DAMN. Pasal takde budak perempuan kecik dalam keluarga aku.

And lepas abang aku tahu pasal menda ni, NO MORE pergi datacenter sorang-sorang.

So, kepade korang yang pernah pi situ, hati2 oke..

p/s : hehe cerita kali ni tak laa seram pon..cuma saje nak berkongsi pengalaman..korang pernah kena macam tu ke?

p/s: Kredit kepada lynxxsentap dari kampungfm.com

p/s: Ingin membaca cerita-cerita seram yang lain? Semuanya di blogzis.com (http://blogzis.com/category/cerita-seram/)

fideldesu
01-11-12, 08:58 PM
hantu tu ikut.. kadang2 kite x tau tapi ade je mende yg mngikut kalau kita wat dosa or wat bende bukan2/x senonoh..

zis
02-11-12, 01:42 AM
ahakzzz..

hehe zis selalu kena benda macam ni..sekali tu pernah sekali masa zis study kat melaka..
masa tu menyewa umah luar lah dengan kawan2..malam tu zis tido kat ruang makan laa..member zis tido kat ruang tamu..
tapi malam tu dia terjaga..so dia tertengok zis tido kat ruang makan tu..

esoknya dia tanya zis "smlm ko ada bawak member tido kat umah ke?"

zis jawab takde pon..

pastu dia cakap "dah tu sapa yg tido kat sebelah ko smlm? aku nampak ada org tido sebelah ko.."

errkkkk..

dark lord zinan
02-11-12, 09:48 AM
nasib bek budak tu ikut je... kalo budak tu tecongok atas bahu, lg parah

catrol_478
02-11-12, 11:33 AM
seram gak nih...

fahmi_skeen
02-11-12, 06:34 PM
ahakzzz..

hehe zis selalu kena benda macam ni..sekali tu pernah sekali masa zis study kat melaka..
masa tu menyewa umah luar lah dengan kawan2..malam tu zis tido kat ruang makan laa..member zis tido kat ruang tamu..
tapi malam tu dia terjaga..so dia tertengok zis tido kat ruang makan tu..

esoknya dia tanya zis "smlm ko ada bawak member tido kat umah ke?"

zis jawab takde pon..

pastu dia cakap "dah tu sapa yg tido kat sebelah ko smlm? aku nampak ada org tido sebelah ko.."

errkkkk..

kawan zis saje je ni nk takutkan zis..

k a y a m
02-11-12, 06:42 PM
member aku shift kt TM cyber tu x penah jumpe pn. 8 mlm sampai la 8 pagi esoknye. aku pn slalu meeting kt situ tp x penah lg la setakat ni :guling:

MiseRy Freak
03-11-12, 12:22 AM
member aku shift kt TM cyber tu x penah jumpe pn. 8 mlm sampai la 8 pagi esoknye. aku pn slalu meeting kt situ tp x penah lg la setakat ni :guling:

kau lah hantunya :guling:

fahmi_skeen
03-11-12, 12:22 PM

dgn geng2 die xkcau la. :guling:

supernova
03-11-12, 01:53 PM
zis nih banyak stok citer hantu. zis ni reporter ke dalam alam hantu? ;phew;

shaka baby
26-11-12, 03:04 PM
zis ni bnyk tgk movie hantu..pasai tu jadi gitu :guling::guling:
jgn mare zis..x bek mare2 :lol: