PDA

View Full Version : Western Digital - HDD Not Initialized

mdfaizal44
11-06-12, 04:18 PM
Hi,

saya nak tanya ade tak sape2 penah menghadapi masalah ini?dan bagaimana cara menyelesaikannye...

kudugempak
11-06-12, 11:29 PM
try check kt device manager > uninstall driver for western digital HDD > refresh > cabut HDD da pasang balik...

loklak
12-06-12, 10:11 AM
Baru beli ker dah lama. Sbb aku dulu mcm nie gak. Tp HDD jenama Seagate. Sama la uninstall balik driver, x jalan jugak, pastue guna tool apps utk seagete hdd ( dwload dlm website dia la), x jadi juga, last skali aku g kedai hantar kilang balik. Nasib baik warranty 5 tahun. Fuhhh, kilang check kata dh rosak dan kena wak replacement TAPI data lost. Ceeehhh. No choice. Terpaksa sbb free replacement punya pasal. Even 500gb. Waaaaaaaaa

mdfaizal44
13-06-12, 10:44 AM
try check kt device manager > uninstall driver for western digital HDD > refresh > cabut HDD da pasang balik...

kudugempak terima kasih..tapi cari nie masih tak berjaya..

jadi ape yang saya buat..saya repartition balik guna Ubuntu 12.04..so misi saya sekarang adalah untuk mendapatkan balik data HDD ini..

mdfaizal44
13-06-12, 10:46 AM
Baru beli ker dah lama. Sbb aku dulu mcm nie gak. Tp HDD jenama Seagate. Sama la uninstall balik driver, x jalan jugak, pastue guna tool apps utk seagete hdd ( dwload dlm website dia la), x jadi juga, last skali aku g kedai hantar kilang balik. Nasib baik warranty 5 tahun. Fuhhh, kilang check kata dh rosak dan kena wak replacement TAPI data lost. Ceeehhh. No choice. Terpaksa sbb free replacement punya pasal. Even 500gb. Waaaaaaaaa

lama dah beli loklak....resit pun dah tah kemane2 peginye....

kudugempak
13-06-12, 01:03 PM
kudugempak terima kasih..tapi cari nie masih tak berjaya..

jadi ape yang saya buat..saya repartition balik guna Ubuntu 12.04..so misi saya sekarang adalah untuk mendapatkan balik data HDD ini..

ok2 tahniah....ubuntu pn ok jgk.....bab2 recovery ni susah ckt kalau da repartition....kalau dpt backup pn mungkin data x complete.....semoga kamu berjaya...:cool:

edi78
14-06-12, 11:06 AM
gunalah software RECOVER MY FILES atau sebagainya..taip kat google.com..