PDA

View Full Version : Motherboard Rosak

izzul09
15-10-12, 10:04 PM
nk tny member2 syok , komp aku rosak..bila buka xkuar ape2..

hntr kedai die cakp ic rosak..kena tukar ic..

Motherboard MSI 945 PL Neo.. (rujuk sini http://www.msi.com/product/mb/945PL-Neo.html#/?div=Overview )

ade x member2 syok yg arif benda n buleh baiki??agak2 berapa harga?

:concern::concern:

Pargon X
15-10-12, 10:41 PM
nk repair pon x berbaloi aku rasa, baek cari board baru.

Eddyz-Kenpachi
15-10-12, 11:43 PM
Kena tukar IC? IC apa yg kena tukar tuh?
Pelik gak IC ko leh rosak nih...Kalo dah smpai ke IC rosak, keberangkalian komponen yg lain pun mesti rosak gak, bukan senang IC nk rosak..Unless ko nyer motherboard tuh dah terlebih arus elektrik / voltage yg masuk..

Kalo kes mcm nih, disarankan amik motherboard baru jerk, takut kalo ko dah repair nnti ada lak benda lain nk kena repair, komponen kat motherboard nih berkait rapat..

Secondly..Mcmana ko nyer motherbard leh rosak? Rumah ko kena sambar kilat ker..? :lol:

izzul09
16-10-12, 07:57 AM
hahaha...elektrik rumah aku memang xstabil..komp selalu tutup sendiri...last2 aku terpaksa pakai stabilizer ...

aku pun xtahu ic ape yg rosak (ic pun aku xtahu apekebenda tu)..

nnt aku beli la yg board baru...

Eddyz-Kenpachi
16-10-12, 10:46 AM
hahaha...elektrik rumah aku memang xstabil..komp selalu tutup sendiri...last2 aku terpaksa pakai stabilizer ...

aku pun xtahu ic ape yg rosak (ic pun aku xtahu apekebenda tu)..

nnt aku beli la yg board baru...

Ohh...Ye ker...
Susah gak kalo cmtuh kalo lektrik kat umah ko xstabil...
Tp nasib baik ko dah pakai stabilizer..Terbaek.!

duck_phantom
16-10-12, 11:18 AM
beli baru jer... kalau ko boleh cari ic yg rosak tu takpe laa jugak.. tp nk cari spare part bukan senang beb.. cadangan terbaik tukar mobo baru

stammofa
17-10-12, 12:25 AM
mobo baru, dlm 2 rat lebih dh dpt yg OK...

izzul09
25-10-12, 06:37 AM
bro bro syok...aku da beli mainboard baru..gigabyte...aku pasang je...tapi aku xformat n xinstall windows 7 baru kat komp baru...aku masih guna windows 7 yg lama...masalah skg..bila da masuk windows...tggu lama sket komp trus padam...aku belum smpat install driver lagi...apa masalh die ek?ke sbb salah pasang?atau driver yg dulu2 kaco system skg??

zamx23
25-10-12, 09:44 AM
kalo cara aku la....klo da bli mobo baru aku trus format n install baru blk.....better n puas ati....mobo baru tu ko da update bios dia ke...

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 10:17 AM
bro bro syok...aku da beli mainboard baru..gigabyte...aku pasang je...tapi aku xformat n xinstall windows 7 baru kat komp baru...aku masih guna windows 7 yg lama...masalah skg..bila da masuk windows...tggu lama sket komp trus padam...aku belum smpat install driver lagi...apa masalh die ek?ke sbb salah pasang?atau driver yg dulu2 kaco system skg??

Ko kena masukkan CD windows and boot up dari CD..Lepas tuh choose to repair windows..
Dia jadi gitu sbb windows system faulty to detect motherboard and incorrect peripheral devices..

Perkara nih biasa berlaku kalo tukar motherboard yg lain dan still nk maintain OS yg lama tanpa format PC tersebut..