PDA

View Full Version : [Pertanyaan] nak beli pc untuk gaming :)

si_laju
24-09-12, 10:30 AM
Salam,Bajet dalam rm 2500,ak nk beli pc gaming y bley main game latest2 skrg nie dengan full setting..harap otai2 dapat senaraikan spec dgan harganya skali, senang nk shooping nnti.

mrsyafick
25-09-12, 03:51 PM
Salam,Bajet dalam rm 2500,ak nk beli pc gaming y bley main game latest2 skrg nie dengan full setting..harap otai2 dapat senaraikan spec dgan harganya skali, senang nk shooping nnti.

skali monitor or just sistem only ?

si_laju
25-09-12, 06:06 PM
skali monitor or just sistem only ?

sekali monitor :)

mrsyafick
25-09-12, 07:55 PM
Core i3 3220 - RM380
MSI B75MA-P45-RM224
Kingston 4GB DDR3-1333 x1 - RM54
Sapphire HD7850 2GB DDR5 - RM699
WD Blue 500GB hard disk - RM179
Liteon DVD writer - RM59
FSP Hexa 500W power supply - RM149
Aerocool VS4 - RM149
Dell U2312HM - RM589

RM2482

Ni pricelist kat Viewnet..Plaza Lowyat..

pkafirdaus
26-09-12, 11:33 AM
alaa,,xkan i3 ja huhuhu,,paling kurgpon kena la i5 ker hehehe

Eddyz-Kenpachi
26-09-12, 02:40 PM
Processor [RM 630]
Core i5-3570 3.40GHz

MotherBoard [RM 320]
Gigabyte GA-Z77M-D3H

RAM [RM 94]
Corsair 1600Mhz Vengance Single 4GB

Graphic Card [RM 799]
Sapphire HD7850 2GB DDR5 256Bit

HardDisk [RM 189]
Seagate 500GB

DVD [RM 62]
SamsungŪ Dvd+RW

Power Supply [RM 205]
Xigmatek PC 500W Go Green

LED Monitor [RM 289]
Samsung S19B150N 18.5' VGA

TOTAL : RM 2,588

** Graphic Card senarai kat atas tuh xleh nak full setting dalam sesetengah latest game, kalo ada budget lebih, angkat Sapphire HD7870 2GB DDR5 256Bit (RM 1,049), kalo amik Graphic card nih, total akan jadi : RM 2,838
(tambah dlm RM300)

si_laju
26-09-12, 11:18 PM
nice bro..kena tambah 300 lgi la jawabnyer..huhu..lgi ade ape2 lgi x y kena ubah?

ae903
27-09-12, 12:08 AM
nice bro..kena tambah 300 lgi la jawabnyer..huhu..lgi ade ape2 lgi x y kena ubah?ade..ubah budjet soru hari-hari:lol::lol:

mrsyafick
27-09-12, 12:33 AM
alaa,,xkan i3 ja huhuhu,,paling kurgpon kena la i5 ker hehehe Even my Pentium can play high setting..

Eddyz-Kenpachi
27-09-12, 12:57 PM
nice bro..kena tambah 300 lgi la jawabnyer..huhu..lgi ade ape2 lgi x y kena ubah?

Spec tuh dah kira okay...Cuma kalo ada budget lebih, angkat Graphic Card paling latest, tp harganyer pun mau cecah Rm1000++ lar, hehehe~

Kalo nk buat PC ntuk game, fokus dekat Graphic Card jerk, bg budget lebih kat Graphic Card tuh..Diantara yg penting ntuk performance : Speed processor dan RAM..Power Supply pun kalo nk cantek skit, amik 600watt..

si_laju
30-09-12, 06:15 PM
Processor [RM 630]
Core i5-3570 3.40GHz

MotherBoard [RM 320]
Gigabyte GA-Z77M-D3H

RAM [RM 94]
Corsair 1600Mhz Vengance Single 4GB

Graphic Card [RM 799]
Sapphire HD7850 2GB DDR5 256Bit

HardDisk [RM 189]
Seagate 500GB

DVD [RM 62]
SamsungŪ Dvd+RW

Power Supply [RM 205]
Xigmatek PC 500W Go Green

LED Monitor [RM 289]
Samsung S19B150N 18.5' VGA

TOTAL : RM 2,588

** Graphic Card senarai kat atas tuh xleh nak full setting dalam sesetengah latest game, kalo ada budget lebih, angkat Sapphire HD7870 2GB DDR5 256Bit (RM 1,049), kalo amik Graphic card nih, total akan jadi : RM 2,838
(tambah dlm RM300)

chassis ape y okay bro?

Eddyz-Kenpachi
30-09-12, 10:34 PM
Ntuk Casing PC, amik jerk yg murah2..Ko gi mana2 kedai, ko tgk casing yg mana menarik perhatian ko and casing tuh mesti ada fan depan blakang, kalo ada fan tepi, lagi cun..~

Ikut kemampuan, tapi bagi pendapat aku, casing xcantek xper, janji barang dalam mantap.! hehehe~

seplunde
01-10-12, 06:20 AM
try yg ni,,

Proc: Intel Core i5 3470 RM579
Mobo: MSI B75MA-P45 RM224
Ram: Kingston Value Ram 4GB x2 RM108
Gpu: Sapphire HD7850 2GB DDR5 RM639
HDD: WD Blue 500GB RM179
PSU: FSP HEXA 500W RM149
Dvd Writer: Lite-On 22x DVDRW RM59
Casing: Xigmatek Asgard Pro RM179
LCD: LG IPS224T 21.5" RM419

TOTAL: RM2535

Harga aku rujuk dari Viewnet ..

pkafirdaus
01-10-12, 10:08 AM
casing kena amik yg praktikal design dia,,jgn amik sbb nmpk mcm kapal angkasa jer hehe,,misalannya, biasa cpu kn letak kt bawah, so biar ada usb port kt bahagian atas nnt sng nk cucuk,,aku skrg nih minat dgn casing2 yg saiz sedang2, nmpak compact dan jimat space,,biar ada tempat buh harddisk dalam 2-3 ketul dh la, nk pindah2 blik kg pon sng nk berangkat:loyal:

nightlord
10-10-12, 03:37 PM
g lowyat.net... beli proc,ram 2nd hand.. leh save byk.. coz try dptkn leadtek nvidia 670 ref design.. dlm rm999 leh dpt dah skrg.. proc ngan ram xyh rsaw.. than lasak..

amd_investigator
24-10-12, 08:40 AM
try pakai amd.... hehehe... and kalau boleh pakai double ram... not single ram.. double ram lagi bagus.... untuk gaming graphic, processor, ram sgt pentng...

seth nightroad
24-10-12, 10:01 AM
yup...pakai je amd...harga pn murah sket berbanding intel...

mrsyafick
24-10-12, 10:47 AM
yup...pakai je amd...harga pn murah sket berbanding intel...

But the truth is Intel much way cheaper than AMD right now plus better performance..Bukan fanboy tapi tu la kenyataannye..

mentrox
24-10-12, 10:53 AM
But the truth is Intel much way cheaper than AMD right now plus better performance..Bukan fanboy tapi tu la kenyataannye..
btol2...aku setuju..

seth nightroad
24-10-12, 11:16 AM
ye ke?murah cmana tu?xfhm...

mrsyafick
24-10-12, 11:28 AM
ye ke?murah cmana tu?xfhm...

OK la..aku bagi cth..Price Vs Performance..Bukak je link kat bawah..Overall , Intel left AMD behind right now..

AMD FX 8150 RM 719 Vs Intel i5 3570k RM 694 = Both can overclock..

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/4

seth nightroad
24-10-12, 11:48 AM
ooo...cmtu ka...aku main beli jer...beli sbb murah...xkesah pn performance die,asal leh guna...hahahaha...
lgpun,aku bknnya guna secara full pc aku...cukup sekadar main game,tgk citer,wt eseimen...anyway,thanks sbb terangkan fakta tuh...betambah sket ilmu processor nih...huhu:D

Esther Takumi
25-10-12, 04:45 AM
Taku pun xkan beli AMD nih, sebab cepat panas..
Intel walaupun guna lama, susah nk panas..

seth nightroad
25-10-12, 04:57 AM
ye ke cepat panas?stakat ni seth guna 22/7 xde mslh pn..huhuhu...leh thn gak pc 2 utk 3,4 tahun...

zamx23
25-10-12, 09:41 AM
stigma amd cepat panas ni dr dulu lg org da pk cmtu....tp tu dlu skrg amd kira ok la temp dia...cume power consumption dia tgi banding intel...n kalo duk cte intel vs amd ni smpi ble x abis....hanya jauhari mengenal manikam....msg2 de best n xbest....pepun pilihan ditangan msg2...base on bajet la....:positive:

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 10:31 AM
Yup...
Zaman AMD cpt panas tahun dalam lingkungan tahun 2009 / 2010..
AMD processor pengeluaran skrg nih dorang dah enhance kualiti proccessor, suhu still dalam keadaan normal walaupun penggunaan processor tuh dm keadaan tinggi..

Xmcm dulu, kalo pakai AMD processor, tarah tgk movie pun dah panas.. :guling: :guling:

Pada masa skrg nih, kalo nk amik processor ntuk gaming, amik INTEL, at least INTEL i5.. Performance nyer lbh bagus dari AMD FX..

Tapi kalo bagi korang yg jenis guna PC ntuk Multitasking job, better amik AMD FX sbb core thread dia 8..

Nih ada video ntuk tgk gaming performance :-

AMD Bulldozer FX-8150 vs Intel Core i5 2500K 8-Core Gaming
http://www.youtube.com/watch?v=1kd4dvLJQP4

amd_investigator
25-10-12, 10:32 AM
amd fx 8 version must be compare with intel i7 price not i5 bro... amd cepat panas tu dari dulu lagi wa dok dengar... tapi sampai skang wa pakai amd ok je xde high temp pon... amd have fx 4, fx 6, fx 8 and intel have i3, i5, i7.... semua ade pendapat masing2.... tepulang pada masing2 bro... kekeke... stakat ni aku pakai intel ngan amd... aku lebih prefer pada amd...

ramai sgt orang komen pasal amd walaupun xpenah pakai amd... cume dengar orang kate je terus komen pasal amd... pakai dlu baru tahu.. kuikuikui.....

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 11:46 AM
Dulu aku setia pada AMD, 6tahun pakai AMD, mmg xder masalah..
Tp Semenjak kuar INTEL i-series, aku prefer INTEL for gaming purpose..Aku dh buat perbandingan sendiri and do some research on internet..Ada reason naper aku tukar kepada INTEL walaupun dulu aku anti-INTEL.. :lol: :lol:

Yup..depends pada pendapat masing2..Dsini cuma nk berkongsi fakta and memberi pendapat, tapi pilihan ditangan anda...

Brother kita mention price AMD FX 8 with INTEL i5 tuh aku tau sbb apa, sbb dari segi perfomance gaming, mostly same but for overall performance i5 its better..Korang leh tgk sendiri video yg aku share kat atas tuh...
Kalo bandingkan price AMD FX 8 and i7 of coz AMD more cheaper with same 8 core thread... :lol:

Akan TETAPI, mcm aku gtau, kalo korang jenis guna MultiTasking, better amik AMD FX8..Kalo bagi saper budget rendah..

mrsyafick
25-10-12, 12:21 PM
amd fx 8 version must be compare with intel i7 price not i5 bro... amd cepat panas tu dari dulu lagi wa dok dengar... tapi sampai skang wa pakai amd ok je xde high temp pon... amd have fx 4, fx 6, fx 8 and intel have i3, i5, i7.... semua ade pendapat masing2.... tepulang pada masing2 bro... kekeke... stakat ni aku pakai intel ngan amd... aku lebih prefer pada amd...

ramai sgt orang komen pasal amd walaupun xpenah pakai amd... cume dengar orang kate je terus komen pasal amd... pakai dlu baru tahu.. kuikuikui.....

AMD FX nak compare dengan i7 ? dengan i5 pun tercicir jauh:lol:..Price range i7 pun dah 800 - 1000..i7 sampai 3k pun ade..

mrsyafick
25-10-12, 12:27 PM
Dulu aku setia pada AMD, 6tahun pakai AMD, mmg xder masalah..
Tp Semenjak kuar INTEL i-series, aku prefer INTEL for gaming purpose..Aku dh buat perbandingan sendiri and do some research on internet..Ada reason naper aku tukar kepada INTEL walaupun dulu aku anti-INTEL.. :lol: :lol:

Yup..depends pada pendapat masing2..Dsini cuma nk berkongsi fakta and memberi pendapat, tapi pilihan ditangan anda...

Brother kita mention price AMD FX 8 with INTEL i5 tuh aku tau sbb apa, sbb dari segi perfomance gaming, mostly same but for overall performance i5 its better..Korang leh tgk sendiri video yg aku share kat atas tuh...
Kalo bandingkan price AMD FX 8 and i7 of coz AMD more cheaper with same 8 core thread... :lol:

Akan TETAPI, mcm aku gtau, kalo korang jenis guna MultiTasking, better amik AMD FX8..Kalo bagi saper budget rendah..

Beza FX dengan i5 tuh tak jauh mane..Even dalam multitasking pun..Sebenarnye , in real life kite tak nampak sangat pun perbezaan tu..just bile buat benchmark , nampak perbezaan dari segi nombor2 tu je..Dan aku tak compare i5 dengan FX 8 core tu dalam gaming sahaje..Tengok link yang aku post kat atas.:cool:

PenyuGentle
25-10-12, 12:51 PM
bkn nak ckp pe lah, tp aku rasa mmg intel>amd, sbb pe? spupu aku pkai amd, cpat je panas, aku pkai intel, xsmpat pnas lg, aku da puas main game, tp ni laptop la, klau korang yg pkai dekstop aku xtau la, kipas korang besa2 kan, yg pkai aircond pon ada gaknya? haha, tp apa2 pon, xde mknanya nk gaduh psal ni, korang berhujah cam ne pon, xde nye amd ngn intel tu nak upah korang promote product dorang, hahaha...

amd_investigator
25-10-12, 02:27 PM
hahaha... bro ini bukan nak promote ke aper... cume masing2 menyuarakan pendapat.... forum ni bukan untuk promote k.... hahaha... macam aku cakap tadi... ade sebab kenapa orang suka amd dan ade sebab kenape orang suke intel... aku ade sebab aku sendiri dan dorang pon ade sebab dorang sendiri... that all... bukan nak promote ke ape... dan skarang ni pon desktop aku amd dan laptop aku intel... aku beli laptop ni intel sebab aku nak try i5 ni... tapi agak menghampakan dari desktop amd fx 6 aku... dan multi tasking paling teruk... pastu kadang2 x stable langsung.. ingat bile ade laptop boleh la buat kerja kat mane2... xyah harapkan desktop jer... tapi... hmmmmmm....

di7174
25-10-12, 02:43 PM
Spec tuh dah kira okay...Cuma kalo ada budget lebih, angkat Graphic Card paling latest, tp harganyer pun mau cecah Rm1000++ lar, hehehe~

Kalo nk buat PC ntuk game, fokus dekat Graphic Card jerk, bg budget lebih kat Graphic Card tuh..Diantara yg penting ntuk performance : Speed processor dan RAM..Power Supply pun kalo nk cantek skit, amik 600watt..

Sokong 100%... proc to ok dah kalau i3.... yg penting GC tu power.. Ambik Proc AMD la kalau nak budget... RAM biar 8GB,

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 03:09 PM
bkn nak ckp pe lah, tp aku rasa mmg intel>amd, sbb pe? spupu aku pkai amd, cpat je panas, aku pkai intel, xsmpat pnas lg, aku da puas main game, tp ni laptop la, klau korang yg pkai dekstop aku xtau la, kipas korang besa2 kan, yg pkai aircond pon ada gaknya? haha, tp apa2 pon, xde mknanya nk gaduh psal ni, korang berhujah cam ne pon, xde nye amd ngn intel tu nak upah korang promote product dorang, hahaha...

Statement ko nih kureng sodap skit yang nak dekat2 last tuh...Gaduh? Mana ada orang2 disini gaduh bro, kalo kita orang gado, dah lama dah kena ban ngn Syok... :guling: :guling:

Kita berhujah bukan ntuk promote mana2 brand...Kita berhujah ntuk memberi pendapat dan pandangan...Disamping berhujah tuh, dapat gak ilmu..dapat gak belajar sesuatu yg kita xketahui dan berkongsi pengalaman..tuh motifnya kami suma disini memberi pendapat dan pandangan...No hard feeling..~

Lagi satu kami xmemaksa mana2 pihak ntuk memilih, pilihan tuh ditangan masing2..Suma pendapat2 kat sini suma bagus2, kalo xbagus, xkn dorang nk bagi pendapat yer x? :lol: :lol:

Aku pun br jerk tau beberapa perkara dari orang yg bg pendapat kat sini, at least we learn something, thats is the important part..2nd thing, all must be open minded...

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 03:16 PM
Beza FX dengan i5 tuh tak jauh mane..Even dalam multitasking pun..Sebenarnye , in real life kite tak nampak sangat pun perbezaan tu..just bile buat benchmark , nampak perbezaan dari segi nombor2 tu je..Dan aku tak compare i5 dengan FX 8 core tu dalam gaming sahaje..Tengok link yang aku post kat atas.:cool:

Aku tgk dah link ko kat atas tuh...i7 always on top..Shooott.!
Tapi dulu masa keluar i7 nih, ramai user2 especially gamers2 merungut sbb motherboard xdpt nk support speed i7...Tp skrg aku rasa dah ok rasanya...

So far aku pakai i5, gaming mmg smooth..Tp mcm amd_investigator (http://www.syok.org/new/member.php?31980-amd_investigator) cakap, multitasking mmg lemah, aku dah try, aku buka photoshop + movie + mp3 + autocad + programming = hang kejap :guling: :guling:

amd_investigator
25-10-12, 04:14 PM
Tapi dulu masa keluar i7 nih, ramai user2 especially gamers2 merungut sbb motherboard xdpt nk support speed i7...Tp skrg aku rasa dah ok rasanya...

So far aku pakai i5, gaming mmg smooth..Tp mcm amd_investigator (http://www.syok.org/new/member.php?31980-amd_investigator) cakap, multitasking mmg lemah, aku dah try, aku buka photoshop + movie + mp3 + autocad + programming = hang kejap :guling: :guling:

yup bro... ade skali aku bukak corel draw + mp3 + ms access + Programming... hang then need to restart... hahahaha... yang adalah everuthing is unsave.... nak aku humban je laptop nih.. hahaha :guling::guling:

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 04:24 PM
yup bro... ade skali aku bukak corel draw + mp3 + ms access + Programming... hang then need to restart... hahahaha... yang adalah everuthing is unsave.... nak aku humban je laptop nih.. hahaha :guling::guling:

Perit tuh..dah ler xsempat nk save, laptop lak hang..dugaan2.. :lol: :lol:

Daripada ko humban laptop tuh, mai bagi aku pakai dulu.... :guling: :guling:

amd_investigator
25-10-12, 05:58 PM
Perit tuh..dah ler xsempat nk save, laptop lak hang..dugaan2.. :lol: :lol:

Daripada ko humban laptop tuh, mai bagi aku pakai dulu.... :guling: :guling:

boleh... aku bagi keyboard key no 8.... dah tertanggal.. hahaha... klip die patah.. hampeh.. amik la....:guling: keyboard laptop skang x macam dlu... skang nye kalo terselit benda bawah keyboard tuh mmg seksa la...:guling:

mrsyafick
25-10-12, 06:10 PM

Hehe..nak buat camne Eddyz..Tapi mane tahu dalam 10 -15 tahun akan datang AMD leading pulak..

Eddyz-Kenpachi
25-10-12, 06:43 PM
Tuh lar kan....Tp eddyz masih igt lagi zaman kegemilangan AMD, mmg top...AMD are unbeatable performance processor...Walaupun masa tuh saper pakai INTEL nmpk lar branded skit, tp eddyz and member2 gamers still choose AMD..

Bila INTEL dah kuarkan processor i-Series, suma member dah beralih slow2 ke INTEL (dulu kitaorg duk sindir2 INTEL..hampeh :lol: ), eddyz masih still ngn AMD, tp bila duk lepak skali citer2 pasal gaming performance, hbs suma dorang bw kuar fakta, graf, ratio dan segala bagai..Last2 terpaksa terima kenyataan.. :guling: :guling:

Mana lar nk tau lak, lps nih terjadi benda yg sama gak terhadap INTEL nih akan dtg, suma pakai AMD balik... hahaha~
:guling:

Esther Takumi
25-10-12, 11:14 PM
Takumi pun x kisah sangat benda2 nih, asalkan PC dah power, itu pun dah cukup..

xenomax
27-10-12, 10:36 AM
berbaloi ke klu bli laptop for gaming???

mrsyafick
27-10-12, 03:32 PM
berbaloi ke klu bli laptop for gaming??? Sebenarnye bagi sesetengah orang , kalau nak gaming biar guna desktop (hardcore gaming)..Tapi lain orang , lain citarasa..Bagi aku , aku prefer desktop..senang nak upgrade dan berpatutan LOL..laptop pun boleh upgrade jugak tapi certain part jela dan kos nak upgrade mahal sikit..harga laptop gaming pun dah 4 - 5k sebiji tu pun spec biase2 je..Kalau 4- 5k harga desktop , dah boleh dapat high end dah tu..Ni pendapat aku yang tak seberapa..Try tanye otai2 lain.

speckey
27-10-12, 04:26 PM
Sebenarnye bagi sesetengah orang , kalau nak gaming biar guna desktop (hardcore gaming)..Tapi lain orang , lain citarasa..Bagi aku , aku prefer desktop..senang nak upgrade dan berpatutan LOL..laptop pun boleh upgrade jugak tapi certain part jela dan kos nak upgrade mahal sikit..harga laptop gaming pun dah 4 - 5k sebiji tu pun spec biase2 je..Kalau 4- 5k harga desktop , dah boleh dapat high end dah tu..Ni pendapat aku yang tak seberapa..Try tanye otai2 lain.

aku sokong..better desktop..sng di upgrade..modal xde labor tros byk..skit2 pon leh idop..pastu upgrade skit2..

Pargon X
27-10-12, 04:53 PM
Sebenarnye bagi sesetengah orang , kalau nak gaming biar guna desktop (hardcore gaming)..Tapi lain orang , lain citarasa..Bagi aku , aku prefer desktop..senang nak upgrade dan berpatutan LOL..laptop pun boleh upgrade jugak tapi certain part jela dan kos nak upgrade mahal sikit..harga laptop gaming pun dah 4 - 5k sebiji tu pun spec biase2 je..Kalau 4- 5k harga desktop , dah boleh dapat high end dah tu..Ni pendapat aku yang tak seberapa..Try tanye otai2 lain.

yer sokong ngan abang sapik. :lol:

Eddyz-Kenpachi
28-10-12, 01:23 AM

Eddyz pun sokong gak..! Hehehehe ~
Amik desktop baru best layan game...Lepas tuh amik monitor habis besar, perghh.! meleleh wa ckp lu :lol:

Kalo nk amik laptop, amik alienware..tuh bkn meleleh, menangis terus sbb harganyer yg tinggi... :guling:

pmusnah
04-11-12, 10:01 PM
salam , nk buat pc ,bajet lam RM4500 , termasuk casing ,keyboard, mouse, exclude monitar,internal DVD writer
klu blh size graphic card tu skurang2nya 1GB 512bit ,anyone ?

stammofa
05-11-12, 12:55 AM
salam , nk buat pc ,bajet lam RM4500 , termasuk casing ,keyboard, mouse, exclude monitar,internal DVD writer
klu blh size graphic card tu skurang2nya 1GB 512bit ,anyone ?

4.5K, tak termasuk skrin?

dah hebat bajet tu... leh angkat i7 dah tu

pmusnah
05-11-12, 01:55 AM
yup tnpa monitar sbb monitar dh ad wlaupn xsbesar mn,
processor klu blh pling rendah intel core i5 ,xkisah lh 3rd generation asalkn jgn lbih dr bajet tu..

mrsyafick
05-11-12, 03:26 AM
yup tnpa monitar sbb monitar dh ad wlaupn xsbesar mn,
processor klu blh pling rendah intel core i5 ,xkisah lh 3rd generation asalkn jgn lbih dr bajet tu..

Pc ni nak buat ape bro ? Gaming ? Office work ? Rendering ?

Esther Takumi
05-11-12, 04:05 AM
Kalau game ngn office 4.5k nih dah lebih dari cukup dah..

pmusnah
05-11-12, 01:06 PM
gaming & illustration ,

mrsyafick
05-11-12, 02:38 PM
Core i7 3770 - RM899 Asus P8Z77-M motherboard - RM339 Kingston 8GB DDR3-1600 x1 - RM114 Leadtek Winfast GTX680 2GB DDR5 - RM1549 WD Blue 1TB hard disk - RM219 Crucial M4 128GB - RM349 Seasonic S12 II 620W power supply - RM299 Corsair Carbide 300R casing - RM329 RM4097 Aku rase setup ni dah cukup untuk keperluan bro..

pmusnah
05-11-12, 07:19 PM
Core i7 3770 - RM899 Asus P8Z77-M motherboard - RM339 Kingston 8GB DDR3-1600 x1 - RM114 Leadtek Winfast GTX680 2GB DDR5 - RM1549 WD Blue 1TB hard disk - RM219 Crucial M4 128GB - RM349 Seasonic S12 II 620W power supply - RM299 Corsair Carbide 300R casing - RM329 RM4097 Aku rase setup ni dah cukup untuk keperluan bro..

thnks :),kalau SSD SATA utk internal hard disk brpa? 160GB atau 500GB?

RAYD3N
05-11-12, 07:23 PM
bro
aku dpt
i7
nvidia 550 ti
8gb ram
1tb
yg lain aku xingat
tapi harga dlm RM 2200
tidakk termasuk monitor

Esther Takumi
05-11-12, 07:37 PM
thnks :),kalau SSD SATA utk internal hard disk brpa? 160GB atau 500GB?

Crucial m4 tu SSD la..

nuekkacak82
05-11-12, 08:25 PM
Org kata amik i5 yg bleh OC tu pun dah cukup.. OC sampai 4.00Ghz.. xpayah beli sampai i7.. harga beza banyak tu..

pmusnah
05-11-12, 08:58 PM
Crucial m4 tu SSD la..

maaf xnmpk ,ingatkn western jer ad tdi...tq

stammofa
05-11-12, 09:34 PM
kalo dah bajet 4.5K, kompem leh hebat.. amek mobo Asus R.O.G crosshair formula la...

Esther Takumi
06-11-12, 01:50 AM
Org kata amik i5 yg bleh OC tu pun dah cukup.. OC sampai 4.00Ghz.. xpayah beli sampai i7.. harga beza banyak tu..

Tapi OC nih akan overheat, dan ofkoz la bil pun tinggi..

mrsyafick
06-11-12, 10:06 AM
Org kata amik i5 yg bleh OC tu pun dah cukup.. OC sampai 4.00Ghz.. xpayah beli sampai i7.. harga beza banyak tu.. OK..aku bagi i7 pun sebab tengok usage die..kalau sekadar office work + gaming , aku rekemen i5 je..Ni die guna softwre adobe lagi so tu yang aku rekemen i7 + SSD + 8GB ram..

aren20
06-11-12, 02:56 PM
pada pandangan aku..
CPU : pilih yg sedang2 dh la (amd murah & multitasking)
GPU : amek yg plg mahal hehe (prefer nvidia, 256bit ke atas utk HD game)
PSU : carik yg support GPU di atas la (500w min, lbh2 bil naik)
RAM : 4gb ddr3 min
mobo : support sume komponen di atas
HDD : 1TB sbb game skrg besar2 belake
monitor : baki bajet utk brg2 di atas, xcukup tgu gaji bln depan hehe
dll mcm gaming mouse (maen dota) & headphone (xnak kacau jiran sebelah)...
ini pandangan aku la..gamer biase2 saje..
fav game fifa 12, GTA4, Skyrim, Ass.Creed 2, Prototype, Anno 1404, plant vs zombie

mrsyafick
06-11-12, 08:33 PM
Tapi OC nih akan overheat, dan ofkoz la bil pun tinggi..

lagi satu point taku , bukan semua orang pandai oc nih..silap ari bulan , terbakar pc tu..

Esther Takumi
06-11-12, 08:41 PM
lagi satu point taku , bukan semua orang pandai oc nih..silap ari bulan , terbakar pc tu..

Hehe, terlebih OC, Power x cukup, boleh terbakar, mula2 nk terbakar dulu PSU la, sebab dah 2 kali dah terbakar.. :guling:

mrsyafick
06-11-12, 08:47 PM
Hehe..nak oc tak berani..takut2 je..oc pun sikit2..tapi skang masalah baru muncul..GC da kong..lol..

nuekkacak82
06-11-12, 09:38 PM
Kalau OC tu kena la pakai cooler yg power skit.. kalau pakai cooler yg stok mmg la berasap jawabnya kejap lagi.. Sbb haba yg dikeluarkan oleh proc tu akan bertambah...

Satu lagi OC takkan naikkan bil letrik, sbb kita usik frequency je bukan voltan proc.. Yg menaikkan bil elekrik tu tuan punya pc sbb seronok sgt pc jadi laju sampai lupa nak sembahyang.. kehkehkeh..:nari:

Pargon X
06-11-12, 10:59 PM
OC tu aper?? boleh ajar tak abg2 kat sini??

Esther Takumi
06-11-12, 11:04 PM

Ni lagi tak tahan bila Taku baca.. :guling:

bobmanan
06-11-12, 11:53 PM
aku tgk harge cpu i3 harge die 1300 kat lowyat

Esther Takumi
07-11-12, 12:13 AM

CPU Gaming biasa boleh dapat harga2 camni.. Tapi x puas la..

Eddyz-Kenpachi
07-11-12, 12:21 PM

Processor i3 = RM1,300? Biar betul nih...Eddyz angkat i5, harga baru RM600++...
Atau harga skali ngn motherboard and RAM?

mrsyafick
07-11-12, 01:20 PM
Processor i3 = RM1,300? Biar betul nih...Eddyz angkat i5, harga baru RM600++...
Atau harga skali ngn motherboard and RAM?

Eddyz , aku rase die cakap complete set tu..hehe

Eddyz-Kenpachi
07-11-12, 01:41 PM
Eddyz , aku rase die cakap complete set tu..hehe

Hahaha....Ye ker...Mungkin eddyz dah salah faham nih..Eddyz nmpk i3 ngn 1300 tuh jerk... :lol: :lol:
Kalo full set, mmg murah sangat2..Kalo leh bagi lar full spec, leh cuci2 mata skit...

Esther Takumi
07-11-12, 07:46 PM
Hahaha....Ye ker...Mungkin eddyz dah salah faham nih..Eddyz nmpk i3 ngn 1300 tuh jerk... :lol: :lol:
Kalo full set, mmg murah sangat2..Kalo leh bagi lar full spec, leh cuci2 mata skit...

Boleh dapat 1 Set ngn Harga camni, Taku awal2 dulu nk buat CPU 1.5k, pakai i3 gak, tapi x jadi lah, rasa macam x puas lak..

Eddyz-Kenpachi
08-11-12, 11:28 AM
Boleh dapat 1 Set ngn Harga camni, Taku awal2 dulu nk buat CPU 1.5k, pakai i3 gak, tapi x jadi lah, rasa macam x puas lak..

Sokong ngn ayat Takumi tuh "rasa macam x puas lak"..
Kalo nk beli, biar rasa puas hati..Kalo rasa xpuas, nnti rasa nyesal xsudah.. :lol:

Esther Takumi
08-11-12, 12:00 PM
Sokong ngn ayat Takumi tuh "rasa macam x puas lak"..
Kalo nk beli, biar rasa puas hati..Kalo rasa xpuas, nnti rasa nyesal xsudah.. :lol:

Tu yang Taku takut tu, nyesal lak nanti..

Eddyz-Kenpachi
08-11-12, 01:39 PM
Mana tuan umah kat sini...Dah bikin PC terus senyap...
Kasi lar screenshot image pacak kat SYOK.ORG V2 @ Show Your Gaming Rig!!!!!!!! (http://www.syok.org/new/showthread.php?382-SYOK-ORG-V2-Show-Your-Gaming-Rig!!!!!!!!) :lol:

amd_investigator
15-11-12, 06:58 AM
tuan tanah dah pindah ker aper? boleh closed la ini thread.... tuan tanah dah angkat alienware ker aper nih... sonyap jer...

adli111
15-11-12, 08:08 AM
Nk bt pc gaming senang je....tumpukan duit kt part2 major utk gaming....bkn sumer bende kne power...cthnye mobo gc ram....pwr spply tu optional...xsmestinya jenama power....lagi 1 gc klau pakai nvdia ambik la yg atas dari gtx660ti

stammofa
16-11-12, 04:04 PM

pmbohongan yang jelas dan nyata.... :guling:

Esther Takumi
16-11-12, 05:12 PM
pmbohongan yang jelas dan nyata.... :guling:

Sudah semestinya.. :guling:

shuffle_017
17-11-12, 10:32 PM
kalau nak buat pc yg high end plak?

Esther Takumi
18-11-12, 01:50 AM
kalau nak buat pc yg high end plak?

High End macam mana? Nak buat 3k 4k 5k 6k? :lol:

Pargon X
18-11-12, 08:51 PM
High End macam mana? Nak buat 3k 4k 5k 6k? :lol:

sejak ber rig baru ni, citer high end jer yer ko taku :guling::guling::guling:

fragon92
18-11-12, 11:55 PM
power mane pon GPU skang nih, aq still setia ngan 9800GT aq... >.<

Esther Takumi
19-11-12, 01:41 AM
sejak ber rig baru ni, citer high end jer yer ko taku :guling::guling::guling:

Rig biasa jer pargon.. ;phew;

nuekkacak82
20-11-12, 06:30 AM
Kat lowyat kedai mana yg senang berurus niaga? Harga bleh tahan dan bukan kaki kapur..

mrsyafick
20-11-12, 08:00 AM
Kat lowyat kedai mana yg senang berurus niaga? Harga bleh tahan dan bukan kaki kapur..

Bro boleh try Jayacom , Cycom , Viewnet..

Eddyz-Kenpachi
20-11-12, 01:03 PM
Soalan nih sbnrnyer susah nk jawab...Tuh bergantung kepada kebolehan berbicara dan analisis diri sendiri (mcm doktor falsafah lak) :guling:

Senang jerk..Kalo gi Low yatt, korang jgn tunjuk diri korang tuh xtahu pasal IT (wlpn hakikatnyer korang xtau)..

Sbb biasanyer orang yg berniaga kat sana harga yg diberi kepada setiap pelanggan dorang akan berbeza..So apa yg leh korang buat, korang listkan barang apa yg nk dibeli, then check price market..Selalu eddyz akan refer kat Hardwarezone.com (http://www.hardwarezone.com.my/priceLists) ntuk tgk pricelist market sblm gi beli kat Lowyatt..

Lg satu, kalo korang dah beli barang kat kedai tuh, kenal2 lar ngn salesman kat situ, ramah2 lar skit, tp jgn terlbh ramah sudah lar, kang salesman tuh fikiran nyer ke lain lak :guling:
Bukan apa, next time kalo korang nk upgrade or beli barang, mudah skit kalo org dh kenal, leh pancung harga kaw2.. :lol:

Kalo tanya pendapat Eddyz kedai mana bukan kaki kapur, mmg suma kedai pun kaki kapur, sbb mau untung maaa ~ :lol: :lol:
Eddyz slalu beli kat Sri Komputer, ALL IT, PC Zone, thundermatch..Tapi slalu nyer beli kat Sri Computer sbb kenal org sna, harga mmg pancung kaw2 lar...hehehe!

Pargon X
20-11-12, 06:32 PM
Soalan nih sbnrnyer susah nk jawab...Tuh bergantung kepada kebolehan berbicara dan analisis diri sendiri (mcm doktor falsafah lak) :guling:

Senang jerk..Kalo gi Low yatt, korang jgn tunjuk diri korang tuh xtahu pasal IT (wlpn hakikatnyer korang xtau)..

Sbb biasanyer orang yg berniaga kat sana harga yg diberi kepada setiap pelanggan dorang akan berbeza..So apa yg leh korang buat, korang listkan barang apa yg nk dibeli, then check price market..Selalu eddyz akan refer kat Hardwarezone.com (http://www.hardwarezone.com.my/priceLists) ntuk tgk pricelist market sblm gi beli kat Lowyatt..

Lg satu, kalo korang dah beli barang kat kedai tuh, kenal2 lar ngn salesman kat situ, ramah2 lar skit, tp jgn terlbh ramah sudah lar, kang salesman tuh fikiran nyer ke lain lak :guling:
Bukan apa, next time kalo korang nk upgrade or beli barang, mudah skit kalo org dh kenal, leh pancung harga kaw2.. :lol:

Kalo tanya pendapat Eddyz kedai mana bukan kaki kapur, mmg suma kedai pun kaki kapur, sbb mau untung maaa ~ :lol: :lol:
Eddyz slalu beli kat Sri Komputer, ALL IT, PC Zone, thundermatch..Tapi slalu nyer beli kat Sri Computer sbb kenal org sna, harga mmg pancung kaw2 lar...hehehe!

buat karangan ke bang?? :guling::guling::guling::guling:

kangkung_899
20-11-12, 07:23 PM
www.hardwarezone.com.my list price PC

Eddyz-Kenpachi
20-11-12, 07:53 PM
buat karangan ke bang?? :guling::guling::guling::guling:
Nih bukan karangan lagi, baru cerpen... :guling: :guling:
Kalo nk ikutkan panjang lagi tuh, lebih 320patah, dulu masa skolah xberkesempatan nk karang cmnih... :guling:

deandean
25-11-12, 01:12 PM
salam, kalo bajet dlm rm1500-1700 utk pc gaming, nak try amd proc..boleh main latest game tak..boleh tlg senaraikn spec..

mrsyafick
25-11-12, 04:40 PM
salam, kalo bajet dlm rm1500-1700 utk pc gaming, nak try amd proc..boleh main latest game tak..boleh tlg senaraikn spec..

AMD ? Kenapa tak pilih Intel ? Sebab sekarang ni kalau nak gaming , AMD dah tak relevan..Even i3 pun dah kalah kan Phenom dalam gaming..So aku rasa rugi je kalau pakai AMD unless bro ni AMD fanboy..

Esther Takumi
25-11-12, 04:48 PM
Betul tu, Pakai Intel jer.. GC lak Nvidia.. mantap!

mrsyafick
25-11-12, 05:22 PM
For 1.7k

DDR3 4GB PC1333 RM57
Lite On DVD RM59
FSP HExa 500w RM159
WD Caviar Blue 500GB RM169
Cooler Master K280 RM120
Sapphire HD 7850 2GB RM649
Intel i3 2100 RM324
MSI H61M P31 B3 RM159

Total = RM1696

1080p ? takde masalah la..kekeke

Esther Takumi
25-11-12, 05:51 PM
For 1.7k

DDR3 4GB PC1333 RM57
Lite On DVD RM59
FSP HExa 500w RM159
Cooler Master K280 RM120
Intel i3 2100 RM324
MSI H61M P31 B3 RM159

Total = RM1696

Yang nih harga dari mana Syafiq? Murah2..

payoz
25-11-12, 06:12 PM
For 1.7k

DDR3 4GB PC1333 RM57
Lite On DVD RM59
FSP HExa 500w RM159
Cooler Master K280 RM120
Intel i3 2100 RM324
MSI H61M P31 B3 RM159

Total = RM1696

graphic card hd 7850 2 GB bole dpt harga tu ke..? bukan harga dia RM7++ ke..?

mrsyafick
25-11-12, 07:25 PM
Yang nih harga dari mana Syafiq? Murah2..

NI kat Viewnet taku..

mrsyafick
25-11-12, 07:27 PM
graphic card hd 7850 2 GB bole dpt harga tu ke..? bukan harga dia RM7++ ke..?

Yup..aku ikut pricelist yang latest ni..AMD dah turunkan harga kot..

deandean
25-11-12, 08:04 PM
mrsyafick For 1.7k DDR3 4GB PC1333 RM57 Lite On DVD RM59 FSP HExa 500w RM159 WD Caviar Blue 500GB RM169 Cooler Master K280 RM120 Sapphire HD 7850 2GB RM649 Intel i3 2100 RM324 MSI H61M P31 B3 RM159 Total = RM1696 1080p ? takde masalah la..kekeke

mrsyafick
25-11-12, 08:09 PM
mrsyafick For 1.7k DDR3 4GB PC1333 RM57 Lite On DVD RM59 FSP HExa 500w RM159 WD Caviar Blue 500GB RM169 Cooler Master K280 RM120 Sapphire HD 7850 2GB RM649 Intel i3 2100 RM324 MSI H61M P31 B3 RM159 Total = RM1696 1080p ? takde masalah la..kekeke

Erk..ape yang bro cube sampaikan ? tak paham..kekeke

deandean
25-11-12, 08:12 PM
sorry salah post kat atas... Mr.Syafick, thanks for the spec listing...i3 ini kalo main game latest memang lepas la kan...

mrsyafick
25-11-12, 08:25 PM
sorry salah post kat atas... Mr.Syafick, thanks for the spec listing...i3 ini kalo main game latest memang lepas la kan...

No problem..lepas je tapi bukan processor yang kene tengok bila nak buat gaming pc..kad grafik yang kene tengok..Aku gune pentium G630 ok je main high setting..true story..

Esther Takumi
25-11-12, 08:41 PM
NI kat Viewnet taku..

Oh, sebab kalau harga kat Kedah banyak mahal2..

Hari tu Taku beli 699, cepat betul turun..

mrsyafick
25-11-12, 08:51 PM
Oh, sebab kalau harga kat Kedah banyak mahal2..

Hari tu Taku beli 699, cepat betul turun..

AMD mau abiskan stock kot..nak hujung tahun dah ni..pastu HD 8000 series kluar taun depan..

deandean
25-11-12, 08:51 PM
oo..thank bro...ako srwk jd mungkin harga nya differ cikit mungkin...pe2 pn thanks, bagi pandangan

payoz
25-11-12, 09:49 PM

cepat betul harga jatuh.. rugi jer aku beli hd 7850 1 gb.. kalo aku tau aku tggu lama cket angkat yg 2gb punya..

Pargon X
26-11-12, 06:49 PM
cepat betul harga jatuh.. rugi jer aku beli hd 7850 1 gb.. kalo aku tau aku tggu lama cket angkat yg 2gb punya..

klu ko berfikir camni, memang leh giler meroyan dibuatnya. benda2 mcm henpon, keta, pc memang akan jatuh harga. itu lah hakikatnya.

Esther Takumi
26-11-12, 09:48 PM
Betul tu, kena fikir benda yang tahan jangka masa lama..
Jangan fikir benda baru2.. Memang habis duit.. :lol:

mejarali577
25-12-12, 09:49 PM
Processor
Core i7 4.0GHz

MotherBoard

RAM
Corsair DOMINATOR-GT 4GB

Graphic Card
NVIDIA GeForce GTX 690

HardDisk
Seagate 500GB

DVD
AzusŪ Dvd+RW

Power Supply
XFX 850W Black Edition

LED Monitor
LG W86L 24 Inch LED Gaming Monitor

stammofa
25-12-12, 09:51 PM
apa pertanyaannya kat sini?

Eddyz-Kenpachi
25-12-12, 11:29 PM
Processor
Core i7 4.0GHz

MotherBoard

RAM
Corsair DOMINATOR-GT 4GB

Graphic Card
NVIDIA GeForce GTX 690

HardDisk
Seagate 500GB

DVD
AzusŪ Dvd+RW

Power Supply
XFX 850W Black Edition

LED Monitor

Ada ker i7 4.0GHz..?

** Join Syok tahun 2010, tp baru 1st time post kat syok..? Nih mesti create id ntuk download jerk :lol:

shuffle_017
26-12-12, 12:41 AM
hahaha..kompom2....

*i7 starter 4.0 ghz :lol:
se noob aku rsanya oc baru 4.0 ke ats... :lol:

mobo xdak ke? :lol: klau spec tu ambik asus rampage iv..hahahaha :guling: baru puas gaming... :lol:

shuffle_017
26-12-12, 12:43 AM
hahaha :lol: klau mind set mcm tu memang x bleh la...

*cam kwan aku x mau tukar ke smartphone sebab xtau pilih :lol: , dia kata klau beli nanti yg baru keluar plak :lol:
hahaha..sma la ngan brg pc...cuma klau HDD,RAM,GC,MOBO x lah jatuh teruk sngat....

mrsyafick
26-12-12, 01:06 AM
Processor
Core i7 4.0GHz

MotherBoard

RAM
Corsair DOMINATOR-GT 4GB

Graphic Card
NVIDIA GeForce GTX 690

HardDisk
Seagate 500GB

DVD
AzusŪ Dvd+RW

Power Supply
XFX 850W Black Edition

LED Monitor

Nak show off ke ? tapi salah thread ni bang..pergi thread sebelah ye..setakat tulis aje tak memadai..post 10 keping gambar baru la gempak..Aku pun boleh buat camni..aku gune i7 4770k 50.00ghz stock speed:guling:..GC aku gune GTX 990 dan RAM aku 100GB 10000Mhz dan mobo aku gune Asrock H61M - gune yang murah jela sebab duit abis kat benda lain..haha

shuffle_017
26-12-12, 01:25 AM
hahaha..mobo tu... :guling:

+pergh 50 ghz..agak2 super komputer kot :lol:

hahaha..nak gamabr2....

mrsyafick
26-12-12, 01:27 AM
hahaha..mobo tu... :guling:

+pergh 50 ghz..agak2 super komputer kot :lol:

hahaha..nak gamabr2....

:guling: Kamera hilang la shuffle..tak dapat nak letak kat sini:lol:

shuffle_017
26-12-12, 01:44 AM
xkan pc dia jalan tanpa mobo kot :lol:

*kemera pon hilang..ala pkai dekstop power dah xkan webcam x dak kot..snap la stu bawak mai..kan super pc :guling:

mrsyafick
26-12-12, 01:55 AM
xkan pc dia jalan tanpa mobo kot :lol:

*kemera pon hilang..ala pkai dekstop power dah xkan webcam x dak kot..snap la stu bawak mai..kan super pc :guling:

Die tengah pilih mobo ape yg power tuh..jangan kacau:lol:..

*Wayar webcam dah putus kene gigit tikus:lol:

shuffle_017
26-12-12, 02:54 AM
hahaha..setup gi gempak2 tau..teringin nak tengok :lol:

*ingta syafick yg dok gigit :lol:

mrsyafick
26-12-12, 02:56 AM
hahaha..setup gi gempak2 tau..teringin nak tengok :lol:

*ingta syafick yg dok gigit :lol:

:lol:..Dari gigit wayar tu , baik gigit roti ke , ayam ke, kenyang sikit..:guling:

shuffle_017
26-12-12, 04:47 AM
hahaha...xpa2...ganti je ngan webcam baru hah :lol:
snap skit pic 50ghz.. :guling:

Eddyz-Kenpachi
26-12-12, 12:17 PM
Nak show off ke ? tapi salah thread ni bang..pergi thread sebelah ye..setakat tulis aje tak memadai..post 10 keping gambar baru la gempak..Aku pun boleh buat camni..aku gune i7 4770k 50.00ghz stock speed:guling:..GC aku gune GTX 990 dan RAM aku 100GB 10000Mhz dan mobo aku gune Asrock H61M - gune yang murah jela sebab duit abis kat benda lain..haha
Spec syafick lagi xbleh blah... i7 4770K 50GHz.. RAM 100GB 10000MHz.. :guling:
Ko datang dari tahun mana nih Syafick..? Terus jem aku tgk ko nyer spec..Kalah speed abang kita yg sorang tuh i7 4.0GHz :guling: :guling:

shuffle_017
26-12-12, 12:38 PM
bergegar spec dia..... :guling:

Pargon X
26-12-12, 01:05 PM
abes kena troll :guling::guling::guling:

mrsyafick
26-12-12, 01:26 PM
Spec syafick lagi xbleh blah... i7 4770K 50GHz.. RAM 100GB 10000MHz.. :guling: Ko datang dari tahun mana nih Syafick..? Terus jem aku tgk ko nyer spec..Kalah speed abang kita yg sorang tuh i7 4.0GHz :guling: :guling: :guling: :guling: Processor ni aku amik terus dari kilang Intel..Intel ade buat satu je processor ni..aku beli dengan harge 5k..LOL

Eddyz-Kenpachi
26-12-12, 03:08 PM
:guling: :guling: Processor ni aku amik terus dari kilang Intel..Intel ade buat satu je processor ni..aku beli dengan harge 5k..LOL
harganyer 5K jerk ko beli.? Murahnya...Server PC pun leh kalah kalo processor 50GHz jual ngn harga tuh.. :guling:

ayen46
26-12-12, 03:16 PM
no komen....:guling::guling: :lol:

mrsyafick
26-12-12, 04:46 PM
harganyer 5K jerk ko beli.? Murahnya...Server PC pun leh kalah kalo processor 50GHz jual ngn harga tuh.. :guling: 5k baru kotak je Eddyz..Processor lain harge :guling: :lol:

Eddyz-Kenpachi
26-12-12, 11:22 PM
5k baru kotak je Eddyz..Processor lain harge :guling: :lol:
Ooo..Makkk aii...Kotak sajer 5K..Tuh kotak diperbuat ngn apa tuh, titanium ker, mahal bebenor..Kalo cmtuh aku nk beli kotak jerk leh x :lol:

mrsyafick
27-12-12, 12:33 AM
Ooo..Makkk aii...Kotak sajer 5K..Tuh kotak diperbuat ngn apa tuh, titanium ker, mahal bebenor..Kalo cmtuh aku nk beli kotak jerk leh x :lol: Haha..ade2..mai beli kat aku ker Eddyz..harge membe2 aku bagi 10k je dahla.. :lol: Limited Edition i7 nih :guling:

Eddyz-Kenpachi
27-12-12, 02:07 AM
Haha..ade2..mai beli kat aku ker Eddyz..harge membe2 aku bagi 10k je dahla.. :lol: Limited Edition i7 nih :guling:
Huh ~
Harga member2 10K...
Harga direct beli kat Kilang 5K...
Mcmana tuh kira harga member2..Musykil nih...
Tp eddyz bukan member Syafick kan, so leh bagi free lar kot :guling: :guling:
(Ada ker orang akan ckp cmnih dlm realiti :lol: )

mrsyafick
27-12-12, 02:11 AM
Huh ~ Harga member2 10K... Harga direct beli kat Kilang 5K... Mcmana tuh kira harga member2..Musykil nih... Tp eddyz bukan member Syafick kan, so leh bagi free lar kot :guling: :guling: (Ada ker orang akan ckp cmnih dlm realiti :lol: ) :guling: ceh..5k tuh beli gune orang dalam :lol: harge market 15k :guling:

shuffle_017
27-12-12, 02:18 AM
pai..merapan teruk.... :lol:

*kesian budak tu kena paku padat2... :lol:

pok ed
03-01-13, 05:01 PM
salam otai2....nk tnya sikit ni,mob ap yg power untuk gaming yg boleh crossfire..bajet mob dalam Rm600

shuffle_017
03-01-13, 06:18 PM
military class :D

*kenapa asyik military :lol:

p/s:asus rampage IV klau mampu :lol:

pok ed
03-01-13, 06:30 PM
military class yg msi ker??bape rm?? lu bajet 1.2k leh x rekomen utk proc mob ngn gc..

Pargon X
03-01-13, 07:32 PM
military class yg msi ker??bape rm?? lu bajet 1.2k leh x rekomen utk proc mob ngn gc..

klu mobo tu rasa cam x cukup jer klu nk skali ngan proc & gc.

shuffle_017
03-01-13, 07:36 PM
mobo ngan gc ngan proc 1.2 k?

kena ambik lilitary class z777a-g43 klau x slp...dlm 3xx
proc ambik i3
gc ambik ati hd 6xxx or gtx 5xx

leh pi 1.2 k..

detailed??tunggu senior2 jawabkan :lol:

Eddyz-Kenpachi
03-01-13, 08:16 PM
mobo ngan gc ngan proc 1.2 k?

kena ambik lilitary class z777a-g43 klau x slp...dlm 3xx
proc ambik i3
gc ambik ati hd 6xxx or gtx 5xx

leh pi 1.2 k..

detailed??tunggu senior2 jawabkan :lol:
Shuffle kira senior gak nih...
Spec yg diberikan tuh dah dalam linkungan bajet 1.2K..Tapi rasanyer kena gak tmbah dlm RM100++..

shuffle_017
03-01-13, 09:03 PM
hahaha..aku maen2 bajet je eddy oi....harga sebenar aku x berapa ingat...:lol:

*aku x senior mcm korang gi :lol:

Eddyz-Kenpachi
03-01-13, 09:49 PM
hahaha..aku maen2 bajet je eddy oi....harga sebenar aku x berapa ingat...:lol:

*aku x senior mcm korang gi :lol:
Aku pun main2 bajet gak tuh... :lol:
Tp tgk dari spec tuh, mmg agak kena ngn main2 bajet kita... :nari:

shuffle_017
03-01-13, 11:12 PM
ye ke...main2.. :lol:
kalau jadi kes penaya mccm mna :lol:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 01:01 AM
Okay..Skrg kita siyes skit...B'balik pada topik, kesian orang duk tanya bajet spec ntuk RM1,200 tp xdapat2.. :lol:
Nih suggestion spec dari eddy ntuk Processor, Mobo ngn GC bajet RM1,200 :

Processor
: Core i3 3220
RM 375

M/Board
: Gigabyte GA-Z77M-D3H
RM 310

GC
: Sapphire HD7770
RM 439

TOTAL :
RM 1,124

Kalo tambah dalam RM100++, leh dapat Core i5 :

Processor
: Core i5 3450
RM 560

M/Board
RM 310

GC
RM 439

TOTAL :
RM 1,309

shuffle_017
04-01-13, 01:09 AM
jap2..aku nak alih iklan..sakit mata aku :lol:

shuffle_017
04-01-13, 01:11 AM
wah..terbaik la eddyy.. :lol:
mobo tu pon ok gak :D

pok ed
04-01-13, 04:22 PM
Okay..Skrg kita siyes skit...B'balik pada topik, kesian orang duk tanya bajet spec ntuk RM1,200 tp xdapat2.. :lol:

Processor
RM 375

M/Board
RM 310

GC
RM 439

TOTAL :
RM 1,124

Processor
: Core i5 3450
RM 560

M/Board
RM 310

GC
RM 439

TOTAL :
RM 1,309

mobo ni boleh crossfire ker??gc ni same power ngn gtx 560 ker??harga gtx560 bape eh??huhu:kiss:

shuffle_017
04-01-13, 04:25 PM
"crossfirex supported" :nari:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 04:55 PM
"crossfirex supported" :nari:
Thanks shuffle...U save my day.. :lol:

mobo ni boleh crossfire ker??gc ni same power ngn gtx 560 ker??harga gtx560 bape eh??huhu:kiss:
Spt yg Shuffle mention, mobo nih support crossfire..
GC GTX560 power skit dari dari HD7770...
akan tetapi, harga ntuk GTX560 ti pun power gak dlm RM 700++..

Kalo nk angkat GC power2, PSU juga diambil kira..Kena pastikan PSU dapat memberi power yg mencukupi ntuk setiap hardware PC terutama GC..

shuffle_017
04-01-13, 05:16 PM
lupa tnya la....psu memang dah ada ke..klau ada brapa watt punya?
mcm eddy kata gtx560 ngan hd 7770 ni nak kata dri segi performance dekat sma je..cuma kualiti,warantty dan suhu je yg beza... tol x senior eddy :lol:

*erk...save your day ke? :lol:

pok ed
04-01-13, 05:41 PM
gxgxgx...lpe lak sal psu...psu yg 500wa da support ker x??hehehe..psu cap ayam jer ni..pi x pe..psu ad mmber support bli..wkakwakwak..btw i5 3450 tu "k" series ker?

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 06:05 PM
lupa tnya la....psu memang dah ada ke..klau ada brapa watt punya?
mcm eddy kata gtx560 ngan hd 7770 ni nak kata dri segi performance dekat sma je..cuma kualiti,warantty dan suhu je yg beza... tol x senior eddy :lol:

*erk...save your day ke? :lol:
Yup btul3...GTX560 memory bandwidth speed nyer lebih pantas dari HD7770..
Secara umum, lagi tinggi memory bandwidth, lagi bagus GC tersebut..memory bandwidth speed penting sbb ia memberi kesan kepada anti-aliasing, High Dynamic Range and high resolutions...

** Erk..save my day and save my time to explain :guling:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 06:10 PM
gxgxgx...lpe lak sal psu...psu yg 500wa da support ker x??hehehe..psu cap ayam jer ni..pi x pe..psu ad mmber support bli..wkakwakwak..btw i5 3450 tu "k" series ker?
Kalo PSU tuh true power, xder masalah...Tp tgk gak braper byk hardware kat PC tuh guna spt braper byk HDD, external device dan sbgnya..

Kalo terlalu byk sgt, dikhuatiri hardware failure sbb power xckup...

PSU cap ayam ker, cap kaki ker, cap kicap ker, xder masalah asalkan jgn beli yg xder cap sudah lar.. :lol:

Alang2 member nk support, angkat lar PSU 600Watt ke atas...Nk lagi baik, amik 700Watt keatas.. :lol:

Core i5 tuh bukan K Series, normal processor..

pok ed
04-01-13, 06:13 PM
Yup btul3...GTX560 memory bandwidth speed nyer lebih pantas dari HD7770..
Secara umum, lagi tinggi memory bandwidth, lagi bagus GC tersebut..memory bandwidth speed penting sbb ia memberi kesan kepada anti-aliasing, High Dynamic Range and high resolutions...

** Erk..save my day and save my time to explain :guling:
nk tnya hd 7770 tu 1gb 256 bit ker??sbb yg pok ed pkai skrng ni 512mb 256bit..kawan2 pok ed ckp lagi tinggi bit lagi power gc tu...tol ka?ad x yg nvidia nya yg eddy leh syor kan yg rega dalam rm5++.. :lol:

shuffle_017
04-01-13, 06:49 PM
nvidia gtx yg range rm500 gtx 5xx je la rse nye

*sesape pro leh jawab soalan aku x..k series tu natang apa :guling: noob gi ni :lol:

Pargon X
04-01-13, 07:26 PM
nk tnya hd 7770 tu 1gb 256 bit ker??sbb yg pok ed pkai skrng ni 512mb 256bit..kawan2 pok ed ckp lagi tinggi bit lagi power gc tu...tol ka?ad x yg nvidia nya yg eddy leh syor kan yg rega dalam rm5++.. :lol:

MSI GTX560 TI oc rm559, MSI GTX560 TI hawk rm599, ASUS GTX560 dc ii top oc rm 699. so pilih maner yg berkenan. :lol:

nvidia gtx yg range rm500 gtx 5xx je la rse nye

*sesape pro leh jawab soalan aku x..k series tu natang apa :guling: noob gi ni :lol:

proc yg leh oc. :lol:

pok ed
04-01-13, 07:27 PM
Kalo PSU tuh true power, xder masalah...Tp tgk gak braper byk hardware kat PC tuh guna spt braper byk HDD, external device dan sbgnya..

Kalo terlalu byk sgt, dikhuatiri hardware failure sbb power xckup...

PSU cap ayam ker, cap kaki ker, cap kicap ker, xder masalah asalkan jgn beli yg xder cap sudah lar.. :lol:

Alang2 member nk support, angkat lar PSU 600Watt ke atas...Nk lagi baik, amik 700Watt keatas.. :lol:

Core i5 tuh bukan K Series, normal processor..
kekekekek :lol: lu yang k series mahal ka??pasu 600wat yg cm strom mahal ka??hehehe...nk angkat la.. :bodek:

pok ed
04-01-13, 07:32 PM
MSI GTX560 TI oc rm559, MSI GTX560 TI hawk rm599, ASUS GTX560 dc ii top oc rm 699. so pilih maner yg berkenan. :lol:

proc yg leh oc. :lol:
pargon yg asus ngn msi jer ker???nvidia x de ker??pok ed ni nvidia fan...wkakwakw :lol: ....harga kt mne pargon kasi ni??lowyat ker??sbb pok ed duk klantan, ad pc depot jer yg murah ni.. sume tu 256 bits ker?? :lol:

Pargon X
04-01-13, 08:05 PM
semua rege lowyat tu, tp kat pc depot slalu beza 30-50 jer dr lowyat. bestnyer pc depot ni, bab claim waranty dia, dia cover 1thn, no charge. semua gc gtx 560 sama jer, yg membezakan cuma brand,cooler & waranty dia jer.

pok ed
04-01-13, 08:08 PM
pargon x proc 15 yang k seris bape rm eh??yang dlm Rm5++ ad x?

shuffle_017
04-01-13, 08:16 PM
bro pok ed..nvidia??yg MSI Gtx tu dia la...cuma brand yg buat lain..tpi antara yg nvidia orag plih msi ngan asus ler...terbaik dari segi cooling kualiti ngan warranty :lol:

*betul x penjelasan aku pargon tkut silap nieh :lol:

pok ed
04-01-13, 08:35 PM
bro pok ed..nvidia??yg MSI Gtx tu dia la...cuma brand yg buat lain..tpi antara yg nvidia orag plih msi ngan asus ler...terbaik dari segi cooling kualiti ngan warranty :lol:

x la..mksd aq..slama ni aq slalu bli gc yg sume nvidia..termasuk la coolong nya..ooo baru ku paham..tq2 bro shuffle..

Pargon X
04-01-13, 08:52 PM
pargon x proc 15 yang k seris bape rm eh??yang dlm Rm5++ ad x?

tarak..klu k series i5 semua 650 keatas. :lol:

yey betul la tu. ko kan dah taraf otai. :lol:

pok ed
04-01-13, 09:02 PM

lu camtu baik amik 'k' series la..klibihan nya boleh OC jer ker pargon x?? :lol: yang paling murah bate rm??? hehehe..rase nk sapu la.. :lol:

shuffle_017
04-01-13, 09:20 PM

otai ?? :guling:
sadis ku dengaq..perli ke apa ni :lol:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 09:21 PM
lu camtu baik amik 'k' series la..klibihan nya boleh OC jer ker pargon x?? :lol: yang paling murah bate rm??? hehehe..rase nk sapu la.. :lol:
Sblm anda angkat K series...Disini saya ada satu soalan, adakah anda penggemar OC dan pandai dlm selok belok OC.?
Sbb rugi jerk kalo angkat K series kalo spec pc tuh hanya medium... Better amik normal processor, yg bajet selebih tuh angkat GC yg tinggi skit...

pok ed
04-01-13, 09:29 PM
Sblm anda angkat K series...Disini saya ada satu soalan, adakah anda penggemar OC dan pandai dlm selok belok OC.?
Sbb rugi jerk kalo angkat K series kalo spec pc tuh hanya medium... Better amik normal processor, yg bajet selebih tuh angkat GC yg tinggi skit...
oooo....pok ed nk angkat pon rasa srba salah sbb juz tuk preparation jer ni...klibihannya cume boley OC jer kan..lu camtu baik amek normal jer..lu lagi power dari segi gaming dan dari segi performence x pe la jgak..aish pning2...bro eddy k series ngn normal ni ap beza performance nya??buleh OC jer ker beza nya?? :lol:

Pargon X
04-01-13, 09:42 PM
camni la, pada pendpt aku la, oc ni salah satu kemuncak dlm dunia rig ni, aku dulu sebelom nk build 1 rig, terfikir gak nk build aper, bila bercampur ngan otai2 oc, rasa nk blajar ngan mencuba. so aku pilih proc ngan mobo yg boleh oc. blajar dan blajar, tny org, mcm2 dugaan, dn smp skang masih blajar psl oc ni.cuma masa membataskan aku. overvlock ni satu kepuasan sebenarnyer, mcm org main mod keta. slagi x laju, slagi tu la dia mod. kat luar sana smp ada yg guna nitrogen utk cooler proc ni. paling tinggi klu x silap skang 8.7ghz. tu belom masuk psl wc lagi....tp yg penting adalah duit. memang perabih duit. :lol:

dh x der keje..wat karangan sket :guling:

pok ed
04-01-13, 09:49 PM
camni la, pada pendpt aku la, oc ni salah satu kemuncak dlm dunia rig ni, aku dulu sebelom nk build 1 rig, terfikir gak nk build aper, bila bercampur ngan otai2 oc, rasa nk blajar ngan mencuba. so aku pilih proc ngan mobo yg boleh oc. blajar dan blajar, tny org, mcm2 dugaan, dn smp skang masih blajar psl oc ni.cuma masa membataskan aku. overvlock ni satu kepuasan sebenarnyer, mcm org main mod keta. slagi x laju, slagi tu la dia mod. kat luar sana smp ada yg guna nitrogen utk cooler proc ni. paling tinggi klu x silap skang 8.7ghz. tu belom masuk psl wc lagi....tp yg penting adalah duit. memang perabih duit. :lol:

dh x der keje..wat karangan sket :guling:
waaaa penerangan yg agk power ni...k series ni boleh oc jer ker??ap beza len gi ngn yg normal ni?? la..mobo pon kne cri yg ssuai la lu nk oc ni..alahai.. pokai gini...kekeke... :lol:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 10:18 PM
waaaa penerangan yg agk power ni...k series ni boleh oc jer ker??ap beza len gi ngn yg normal ni?? la..mobo pon kne cri yg ssuai la lu nk oc ni..alahai.. pokai gini...kekeke... :lol:
Haa...Abang otai OC kita dah terangkan..Bagus penerangan tuh, clean n clear... :lol:

Beza K series ngn normal tuh hanya leh OC ker x jerk...Dari segi performance kalo x OC, sama jerk, tp kalo yg K series tuh bila dah OC, speed nyer leh hampir cecah 8.0GHz mcm Pargon Xhttp://www.syok.org/new/images/icons/crown.png (http://www.syok.org/new/member.php?123559-Pargon-X) terangkan..Tp nk capai speed tuh, bukan mudah, mmg main WC..WC tuh masuk bab lain lak....Bajet pun lain lar gak :guling:

pok ed
04-01-13, 10:30 PM
Haa...Abang otai OC kita dah terangkan..Bagus penerangan tuh, clean n clear... :lol:

Beza K series ngn normal tuh hanya leh OC ker x jerk...Dari segi performance kalo x OC, sama jerk, tp kalo yg K series tuh bila dah OC, speed nyer leh hampir cecah 8.0GHz mcm Pargon Xhttp://www.syok.org/new/images/icons/crown.png (http://www.syok.org/new/member.php?123559-Pargon-X) terangkan..Tp nk capai speed tuh, bukan mudah, mmg main WC..WC tuh masuk bab lain lak....Bajet pun lain lar gak :guling:
kwkawkakwkaw...ok2..abg otai eddy leh list i5 yg normal pi power x dlm rm5++...yg k series tu men len kali la...wkakwkaw :lol: :guling:

Eddyz-Kenpachi
04-01-13, 11:09 PM
kwkawkakwkaw...ok2..abg otai eddy leh list i5 yg normal pi power x dlm rm5++...yg k series tu men len kali la...wkakwkaw :lol: :guling:

Processor
RM 375

M/Board
RM 310

GC
RM 439

TOTAL :
RM 1,124

Processor
: Core i5 3450 3.10GHz
RM 560

M/Board
RM 310

GC
RM 439

TOTAL :
RM 1,309

Tuh dah listkan dah..tuh keturunan i5 yg paling rendah..Harga RM560 eddyz amik paling maksimum kat pasaran..

shuffle_017
04-01-13, 11:13 PM
simply put...oc untuk org yg giler nombor untuk bgi potong meter asal :lol:

pok ed
04-01-13, 11:20 PM
ok abg eddy...tq2 ...tq all otai2... :lol: sbb byk mmbntu..nnti pok ed bli brng tu...kekekek :guling:

shuffle_017
04-01-13, 11:32 PM
beli dan post :D :lol:

pok ed
04-01-13, 11:40 PM
beli dan post :D :lol:
konfom la post nnti...kwakwkakw..no hal la..

pok ed
05-01-13, 12:00 AM
Tuh dah listkan dah..tuh keturunan i5 yg paling rendah..Harga RM560 eddyz amik paling maksimum kat pasaran..
bro eddy saya da search kt low yat la...mobo yg bro kasi tu x support la crossfire or sli..:terkejut::terkejut::terkejut::terkejut::terk ejut::terkejut:

shuffle_017
05-01-13, 12:07 AM
dlm spec yg org beri(aku search google diaa kata support)

pok ed
05-01-13, 12:12 AM
dlm spec yg org beri(aku search google diaa kata support)
aq tgk kt pricelist lowyat dy tulis x de..ad 2 jenis.. satu rega rm599 n satu gi rm 310.... :terkejut:

shuffle_017
05-01-13, 12:16 AM
yg 300 x dek crossfire?

pok ed
05-01-13, 12:23 AM
yg 300 x dek crossfire?
x de...wkakwkakw...melepas la aq...huhu.. :guling: x per nnti aq save slow2..kekeke

shuffle_017
05-01-13, 12:25 AM
hahahah..sipal model name kot..hehehehe

pok ed
05-01-13, 12:28 AM
hahahah..sipal model name kot..hehehehe
x pe x pe..aq aq bli yg miliatary tu..wkakwkawk :lol: shuflle kopkai miliatary ka?? :lol:

shuffle_017
05-01-13, 12:33 AM
cadan nak buat yg tu la...nanti2 la kot :lol:

pok ed
05-01-13, 12:40 AM
cadan nak buat yg tu la...nanti2 la kot :lol:
ooooo...military tu klu pkai berperng la aq ni..wkkakwakw..

shuffle_017
05-01-13, 11:15 AM
hahahaa....nanti jdi geng nal pok ed? :lol:

pok ed
05-01-13, 05:35 PM
hahahaa....nanti jdi geng nal pok ed? :lol:
kekekekekeke.. :lol: boleh la nk jdi geng gak.. xpon aq nk bli mobo cam taku nya tu kekekeke.. :lol: msi nya x silap..

shuffle_017
05-01-13, 05:49 PM
taku punya tu military class punya la..g43..aku nak beli g65 punya kot :D

pok ed
05-01-13, 05:58 PM
taku punya tu military class punya la..g43..aku nak beli g65 punya kot :D
ap beza g43 ngn g65?? :bodek: harga g65 bape ek??

shuffle_017
05-01-13, 06:08 PM
g65 la klau x silap 600 gak
g43 300 kot

beza dia lebih bnyk port dan etc

stammofa
05-01-13, 06:42 PM
tolong suggestkan kat aku kedai online yg korang percaya... aku ade cadangan nak habiskan duit aku nih....

pok ed
05-01-13, 07:01 PM
tolong suggestkan kat aku kedai online yg korang percaya... aku ade cadangan nak habiskan duit aku nih....
klu aq ske o9 ngn pc depot :lol: mmg terbaik la servis mereka :bodek: hehehe..

pok ed
05-01-13, 08:32 PM
hehehehe...mk tnya otai2 gc ni ok x?? :lol: ..nk angkat ni..hehehe... http://www.bestprice.com.my/product_detail.asp?ProdID={FA203250-EEEE-47EE-B69A-31FEB3FAC65E}
:lol:

shuffle_017
05-01-13, 10:10 PM
aku bukan otai
but GTX ni kira ok la...sedap jugak pakai(test kat pc kawan aku..)setakat nak men game2 latest sekarang boleh jalan gi.. )

pok ed
05-01-13, 10:31 PM
aku bukan otai
but GTX ni kira ok la...sedap jugak pakai(test kat pc kawan aku..)setakat nak men game2 latest sekarang boleh jalan gi.. )
adesss...bunyi macam x ok jer...cer bgi laman web gc ko tu yg ad rega skali...nk tgk ni.. :lol:

Eddyz-Kenpachi
06-01-13, 02:10 AM
hehehehe...mk tnya otai2 gc ni ok x?? :lol: ..nk angkat ni..hehehe... http://www.bestprice.com.my/product_detail.asp?ProdID={FA203250-EEEE-47EE-B69A-31FEB3FAC65E}
:lol:
GC nih xder yg xokay, suma pun okay...Masalahnyer cuma bajet anda okay ker x... :lol:
Kalo tuh jerk yg bajet anda ntuk miliki, kira okay lar...Leh jerk tahan lagi 3tahun - 4tahun...

Berbaloi lar...nnti xsmpai pun 3tahun ko mesti dah ada bajet lain ntuk beli GC baru...Confrm..! :lol:

shuffle_017
06-01-13, 07:31 AM
pelan2 kayuh org kata :lol:

lima-6 taun rembat la mars III ke IV ke V ke.. :lol:

brader_yie
06-01-13, 07:45 AM
Stand by duit lebih sikit untuk bayar bill elektrik...kekekekeke...kalau x mak ayah bising:gado:

shuffle_017
06-01-13, 11:07 AM
hahaha..yang tu pandai2 laa.... :lol:

arecom
06-01-13, 11:38 AM
nk tmpg tnye dlm nie..mne lg bgus aku angkat intel i7 2600 3.4 2nd gen (rm500 2ndhand) or i5 3470 3.2 3rd gen (rm589 Baru)

Eddyz-Kenpachi
06-01-13, 11:58 AM
nk tmpg tnye dlm nie..mne lg bgus aku angkat intel i7 2600 3.4 2nd gen (rm500 2ndhand) or i5 3470 3.2 3rd gen (rm589 Baru)
Angkat INTEL i7 2600 lagi bebaloi...
murah bebenor orang tuh tolak RM500..? Reason dia jual balik naper?

arecom
06-01-13, 01:18 PM
Angkat INTEL i7 2600 lagi bebaloi...
murah bebenor orang tuh tolak RM500..? Reason dia jual balik naper?

dgrnye upgrade i7 3770k klo x slp..aritu da deal nk suh mber tlg cod kn, tp cncel, skg br terasa nk angkat blik..

Eddyz-Kenpachi
06-01-13, 03:27 PM
dgrnye upgrade i7 3770k klo x slp..aritu da deal nk suh mber tlg cod kn, tp cncel, skg br terasa nk angkat blik..
Ohh...Angkat jerk, mmg berbaloi gak dgn harga tuh..Tp kalo leh kautim dpt dalam RM400 lagi cantek...huhuhu~
Make sure dia ada bg warranty at least 3month-6month for 2nd hand item...

pok ed
06-01-13, 10:36 PM
GC nih xder yg xokay, suma pun okay...Masalahnyer cuma bajet anda okay ker x... :lol:
Kalo tuh jerk yg bajet anda ntuk miliki, kira okay lar...Leh jerk tahan lagi 3tahun - 4tahun...

Berbaloi lar...nnti xsmpai pun 3tahun ko mesti dah ada bajet lain ntuk beli GC baru...Confrm..! :lol:
eddy ko rase gc ni ngn hd 7770 mana lagi power :lol: cer komen cikit... hhahahha abg otai..

Eddyz-Kenpachi
06-01-13, 11:27 PM
eddy ko rase gc ni ngn hd 7770 mana lagi power :lol: cer komen cikit... hhahahha abg otai..
pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed)...eddy rasa pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed) dah byk kali duk ulang soalan yg sama....Mcm pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed) x take note jerk bila otai jawabkan...
Nih penerangan dari eddy sblm2 nih...Rujuk kat link bawah tuh, dah malas nk terang ulang2 lagi...

jgn lupa copy paste masuk notepad supaya mudah buat rujukan...

Comment 1 (http://www.syok.org/new/showthread.php?12312-Pertanyaan-nak-beli-pc-untuk-gaming-)&p=167081&viewfull=1#post167081)
Comment 2 (http://www.syok.org/new/showthread.php?12312-Pertanyaan-nak-beli-pc-untuk-gaming-)&p=167110&viewfull=1#post167110)

pok ed
06-01-13, 11:43 PM
pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed)...eddy rasa pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed) dah byk kali duk ulang soalan yg sama....Mcm pok ed (http://www.syok.org/new/member.php?347772-pok-ed) x take note jerk bila otai jawabkan...
Nih penerangan dari eddy sblm2 nih...Rujuk kat link bawah tuh, dah malas nk terang ulang2 lagi...

jgn lupa copy paste masuk notepad supaya mudah buat rujukan...

Comment 1 (http://www.syok.org/new/showthread.php?12312-Pertanyaan-nak-beli-pc-untuk-gaming-)&p=167081&viewfull=1#post167081)
Comment 2 (http://www.syok.org/new/showthread.php?12312-Pertanyaan-nak-beli-pc-untuk-gaming-)&p=167110&viewfull=1#post167110)
ok2 otai eddy....konfom pasni take note da..da copy da...hehehhehe....tq2 :lol: n sori sbb buat masalah abg eddy..maaf la..hehehe maff la..huhu..da paham da ni..

Eddyz-Kenpachi
07-01-13, 12:31 AM
ok2 otai eddy....konfom pasni take note da..da copy da...hehehhehe....tq2 :lol: n sori sbb buat masalah abg eddy..maaf la..hehehe maff la..huhu..da paham da ni..
Adeh...Jgn lar terlalu minta maaf sgt...Eddy nih orang biasa jerk, bukan otai mana pun....Takat cap ayam jerk, masih byk perlu blaja... :lol:

So cmna..?dah ada full spec yg berknan dihati...Cer listkan skit, nk cuci mata gak..hehehe~

pok ed
07-01-13, 12:48 AM
Adeh...Jgn lar terlalu minta maaf sgt...Eddy nih orang biasa jerk, bukan otai mana pun....Takat cap ayam jerk, masih byk perlu blaja... :lol:

So cmna..?dah ada full spec yg berknan dihati...Cer listkan skit, nk cuci mata gak..hehehe~
ad da kot :lol:
proc:i5 3470

mobo:Gigabyte GA-Z77M-D3H

gc:sapphre hd 7770/gtx560ti :lol:

psu:cmstrom 600wat/hexa fsp :lol:

Eddyz-Kenpachi
07-01-13, 01:22 AM
ad da kot :lol:
proc:i5 3470

mobo:Gigabyte GA-Z77M-D3H

gc:sapphre hd 7770/gtx560ti :lol:

psu:cmstrom 600wat/hexa fsp :lol:
Cun..Terbaek..~
Bila cadang nak beli tuh...?
kalo dah siap, jgn lupa pacak gmbar kat thread Show your Gaming Rig (http://www.syok.org/new/showthread.php?382-SYOK-ORG-V2-Show-Your-Gaming-Rig!!!!!!!!/page52)... :lol:

pok ed
07-01-13, 02:27 AM
Cun..Terbaek..~
Bila cadang nak beli tuh...?
kalo dah siap, jgn lupa pacak gmbar kat thread Show your Gaming Rig (http://www.syok.org/new/showthread.php?382-SYOK-ORG-V2-Show-Your-Gaming-Rig!!!!!!!!/page52)... :lol:
hehehehhe... :lol: no hal la...bulan depan kot..kekekek..

arecom
10-01-13, 12:06 AM
Ohh...Angkat jerk, mmg berbaloi gak dgn harga tuh..Tp kalo leh kautim dpt dalam RM400 lagi cantek...huhuhu~
Make sure dia ada bg warranty at least 3month-6month for 2nd hand item...

alhamdulillah da angkat..thanks for suggestion..

Eddyz-Kenpachi
10-01-13, 01:28 AM
alhamdulillah da angkat..thanks for suggestion..
Alhamdulillah...~
Sudah test and run..? Berdesup pakai i7.. :lol:

arecom
10-01-13, 06:48 AM
Alhamdulillah...~

da test alhmdulillah xde prob, bkk dr mlm td biar smpi pg download ok la xde prob lg, personal waranty 1 bulan..xde berdesup sgt pn..hehe

arecom
10-01-13, 08:32 PM
Alhamdulillah...~

slalu ram bpe gb yg ngam klo pki i7 nie..4 gb mcm x cukup je..hehe

Eddyz-Kenpachi
10-01-13, 09:00 PM
slalu ram bpe gb yg ngam klo pki i7 nie..4 gb mcm x cukup je..hehe
RAM kalo pacak 8GB dah cantik dah...
Sbnrnyer RAM nih bergantung kepada penggunaan, kalo anda kaki games, elok lar angkat RAM 8GB...
Tp kalo dah pakai i7, confrm2 kaki games kan ... :lol:

arecom
10-01-13, 09:38 PM
RAM kalo pacak 8GB dah cantik dah...
Sbnrnyer RAM nih bergantung kepada penggunaan, kalo anda kaki games, elok lar angkat RAM 8GB...
Tp kalo dah pakai i7, confrm2 kaki games kan ... :lol:

game xde prob sgt pki 4 gb,loading ok laju gak..ble install game, sambil bkk word, online, winamp..ram yg full usage, proc tgk still use 5-10% je..hehe..kne cr ram lagi la br puas ati..hehe

shuffle_017
11-01-13, 12:04 AM
boh 64gb...beli ROG set :lol:

Eddyz-Kenpachi
11-01-13, 12:09 PM
game xde prob sgt pki 4 gb,loading ok laju gak..ble install game, sambil bkk word, online, winamp..ram yg full usage, proc tgk still use 5-10% je..hehe..kne cr ram lagi la br puas ati..hehe
Yup..Setengah game hanya skit jerk pakai usage RAM...

Mostly RPG game akan gunakan RAM yg tinggi sbb game tuh nk load byk graphical thing, xtermasuk lagi pergerakkan setiap character, mobile, map, item dan sbgnyer..So RAM memainkan peranan...

Kalo nk upgrade RAM 8GB ke atas..Sila pastikan windows system anda guna skrg adalah 64Bit..

shuffle_017
11-01-13, 11:11 PM
hebat penjelasan otai ni :lol:
*kena take note sekarang nih :guling: sensei dok ajaq :lol:

arecom
11-01-13, 11:24 PM
Yup..Setengah game hanya skit jerk pakai usage RAM...

Mostly RPG game akan gunakan RAM yg tinggi sbb game tuh nk load byk graphical thing, xtermasuk lagi pergerakkan setiap character, mobile, map, item dan sbgnyer..So RAM memainkan peranan...

Kalo nk upgrade RAM 8GB ke atas..Sila pastikan windows system anda guna skrg adalah 64Bit..

ok tq bro..da upgrade 8gb..ok la ngan da setting skg..

Pargon X
12-01-13, 12:55 AM
ok tq bro..da upgrade 8gb..ok la ngan da setting skg..

maner ada OK lagi tu klu x berair terjun :lol:

shuffle_017
12-01-13, 11:23 AM
air terjun mana yg hg maksudkan ni :lol:

fazli41
06-02-13, 10:51 PM
salam. nak tanye la. aku nak beli pc untuk gaming. ok x spec ni.

i3 3220
asus p8z77-M
Kingston 8GB
1TB WD
Sapphire HD7850 2gb
CM elite 431
CM Extreme 2 625W

Mintak tolong otai-otai bagi komen ckit.

Pargon X
06-02-13, 11:04 PM
salam. nak tanye la. aku nak beli pc untuk gaming. ok x spec ni.

i3 3220
asus p8z77-M
Kingston 8GB
1TB WD
Sapphire HD7850 2gb
CM elite 431
CM Extreme 2 625W

Mintak tolong otai-otai bagi komen ckit.
Dh ok tu, tp psu tu klu boleh amek la brand lain.

fazli41
06-02-13, 11:25 PM
ade cdgan x? x tau ape brand yg bagus

Gaban_alaf_baru
13-02-13, 12:38 AM
amek psu (http://www.seasonicusa.com/S12II-Bronze.htm) ni pon ok..efficiency 80+..harga mahal siket dari CM Ex 2 tu..

mrsyafick
13-02-13, 01:40 AM
ade cdgan x? x tau ape brand yg bagus Ade..Cheap and reliable..FSP Hexa500..RM160 je kot..Setakat HD 7850 tu xde masalah sangat la..

aidiljaybee
31-03-13, 07:11 PM
Kalo Nak Guna GPU Yg Gegila Pun, Kena Tgok Gak PSU...kalo PSU 450wt Tak Guna Gak~ xD~

amd dualcore
14-04-13, 08:43 AM
aku gune amd athlon dualcore x2 270 3.4,mobo asrock n68c-gs-fx,ram 4gb ddr3,psu cooler master 500w,o.k ke?

amd dualcore
14-04-13, 08:50 AM
aku gune amd athlon dualcore x2 270 3.4,mobo asrock n68c-gs-fx,ram 4gb ddr3,hd5450 1gb dd3 64bit,psu cooler master 500w,o.k ke?

amd dualcore
14-04-13, 08:55 AM
aku gune amd athlon dualcore x2 270 3.4,mobo asrock n68c-gs-fx,ram 4gb ddr3,hd5450 1gb dd3 64bit,psu cooler master 500w,o.k ke?

amd_investigator
16-04-13, 03:41 AM
aku gune amd athlon dualcore x2 270 3.4,mobo asrock n68c-gs-fx,ram 4gb ddr3,psu cooler master 500w,o.k ke?

amboi.... excited sampai 3 post skali .:guling:.. spec ko macam dah olskool skit la bro...

nuekkacak82
16-04-13, 09:01 PM
Tggu la intel i's generasi ke4.. haswell kuar bulan 6 nie

amd dualcore
03-05-13, 01:29 AM
aku gune ni smentara je.aq nk angkat amd fx 8350 k ke?or intel i5 3570k

mrsyafick
03-05-13, 09:14 AM
aku gune ni smentara je.aq nk angkat amd fx 8350 k ke?or intel i5 3570k

Better wait for Intel Haswell..tak lame dah nak keluar..Improvement dari Ivy Bridge 10 -15 %..

amd dualcore
03-05-13, 11:22 PM
yo la..pe yg penting proc baru tu support game high,ultraproc yg ko ckp tu gune mobo intel 1115 ke?

mrsyafick
04-05-13, 03:46 PM
yo la..pe yg penting proc baru tu support game high,ultraproc yg ko ckp tu gune mobo intel 1115 ke?

Bila nak gaming , fokus pada GPU pastu baru CPU..Intel Haswell guna soket 1150..Berbeza dengan Sandy dan Ivy Bridge..

amd dualcore
04-05-13, 07:55 PM
Graphic card hd7770 ngn hd7750.mne bagus?

mrsyafick
05-05-13, 01:07 PM
Graphic card hd7770 ngn hd7750.mne bagus?

HD7770..Just google it bro..

Esther Takumi
05-05-13, 07:37 PM
Rasanya Taku akan Lock Thread nih, memandangkan dah ada thread yang lebih bagus untuk diajukan soalan..
Thread lock..